Günle Gelen 10.11.16

Geleceği net biçimde görmek, ondan güzel haber almanın en büyük kısmıdır.

Bugün, sınırları zorlamadan başarılı ve yaratıcı olmanın sırrını objektif olmakta buluyor olacağız.

Gün boyu enerjimizi dışa verip herkese ve dünyaya içimizdeki yaratıcılığı anlatmak istediğimiz bir dönemdeyiz. İşimizde veya çevremizde de bununla ilgili birçok yenilik ve güzel ürün veriyor olabileceğiz. Bunu anlatırken de, elbette bunlardan sonra ne yapabileceğimizi düşünüyor olacağız. Buna geleceğe bakmak diyoruz. Bugün geleceğe bakmanın doğal ve olumlu yollarını görüyor olacağız. Görürken de, en önemli tutunacak yerimizi denge ve dengeli olmak olacak. Objektif olmak, bu dengedir. Herkesin seveceği değil, herkesin çevresinde rahat olacağı bir yaratıcılık bizleri olumlu ve ödül dolu olana götürüyor olacak.

Kendi bakış açımızda ısrar ettiğimizde çevremizdekilere neler olduğunu görmeye açık mıyız?

Bugün çok değerli bir eşikle de karşılaşacağız. Son yıllarda uyuyan bir tohum açılıyor da diyebiliriz buna. Hayatımıza yabancı bir kişi ya da düşüncenin uzun süreden beri biriken enerjisinin gerçeği, bize geliyor olacak. Hayatımızın geneline, aslında yabancı bir kişi ya da olay olabilecek bu. Buradaki püf nokta ise bizim yabancı olduğunu görmekte zorlanıyor olabilmemiz. Yine objektif olmaya ihtiyacımız var. Ayrımcılık değil gerçekleri görmek veya üzerine örtülen perdenin kalkması gibi de görebiliriz, bunu. Böyle enerjiler genelde hep iyi veya yararlı olarak kabul edilebilir ancak kimisi kısa, kimisi de uzun zaman aralığında tam anlamıyla belirecektir. Olumlu ve mutlu olana ulaşmak için, bu durumu bir şeylere oranlamamız, karşılaştırmamız gerekecektir. En eskileri bilen kişiler veya geleceğe ışık tutan enerjileri ve kişileri “gözlemek” gerekecektir. Sessizce geleceğin netleştiğini görebiliyor olacağız. Böylece, üzerine hareket edilecek kavramları buluyor ve ileriye bakışımızı kuvvetlendiriyor olabileceğiz. İş alanında bu yöntemle sürprizler bizi bekliyor olacak. Aynı şekilde bugün yapacağımız mistik çalışmalar veya böyle çalışmalar için birilerine ulaşmak çabası bile bizlere olumlu ve şifalı bir hayat için kapılar açıyor olacak.

Yeniliklerle gelenin, gerçek mesajlarını görmeye açık mıyız?

Bugün dikkat etmemiz gereken noktaysa, kendi bakış açımızda ısrar etmek. Net bir şekilde hepimize bıkkınlık getirebilecek sonuçlar doğuyor olacak. Bu konuyu aşabilmek zor değil ama bizler için altını çizmek istediğim bir nokta var; böyle hislere sahipsek, bugün bunu grupça herkesin sorumluluğu olduğu konuları çözmek için bir işaret olarak almamız gerektiği! Geleceğe, uzaklara uzanmanın önünde tek bir kişi yoktur. Hep birlikte bunu engelleriz veya hep birlikte o ışığa ulaşırız. Bu yüzden aslında bu olumlu ve mutlu olana giden bir yol bizim için, bugün.

Sevgi ve ışıkla