Günle Gelen 10.09.16

Hırs, liderimiz olmadığında doğal ve olumluyu getirecektir.

Bugün, güvenli hissedebilmek için baskılara karşı mücadele vermeyi yaşıyor olacağız.

Hepimizin en büyük baskı kaynağı, başta kendimiz olmak üzere pek çok konu ya da kişi olabilir. İçimizde olan hislerin de yardımı ile bugün, bu konu başlıklarında çok düşünüyor olacağız. Bu enerjiyi adım adım işlemek istiyorum, çünkü birden çok dikkat çekici noktası var.

Düşünmenin yanında hissetmenin ve sezmenin hazinelerine açık mıyız?

Bu enerji, zihinsel etkileri olan bir enerji. Daha önce de yazdığım gibi, bir anıyı hatırlamak istediğimizde hep zihin devreye girer. Onu ölçüp biçmek, işleme koymak, gözlerimizin ya da üçüncü gözümüzün (kimimiz için ruh gözümüzün) önünde geçirmek gibi çok sayıda işlemi o yapmaktadır. Zihinle ilgili bilmemizin önemli olduğu bir konu şu; zihin zamanla değişebilen bir parçamız; zihinden gelen bir cümleyi hayatımızın merkezine almaya gerek yok. Çünkü ona olan bağımızı derinleştirir ve zamanı gelince gitmesine izin veremezsek birçok olumsuz durumu çağırıyor oluruz. Zihin hedeflerimize ulaşmak için bizi zorlamaya başlayınca hırslarımız oluşuyor. Bu yüzden hırslarımızı hayatımızın yöneticisi haline getirdiğimizde genelde sonuçtan mutsuz oluyoruz.

Günün enerjisiyle, hayatımızdaki baskı konusu olan kişi veya olayları düşünüyor olacağız. Doğrudan olmasa bile yaratılan etkileri düşünce ve dilimize doluyor olacağız. Çünkü bugün, aynı zamanda konuşmalarımıza etkiyen enerjilerde sıkça şikayet ve fazlalık, aşırılık gibi temaları da dile getiriyor olacağız. Böylece, yenilenmek isteği, bir arzuya veya tutkuya dönüşmek için güç bulacak.

Günle ilgili dikkat etmemiz gereken noktaysa; Gün içinde hırslarla karşılaşıyor olacağız. Bu hırs tohumlarının olumluya ve bol ödüle dönüşmesi için, öncelikle adaptasyon ve gerekli sınırlarımızı çizmeye ihtiyacımız var. Birbirimize destek için, endişenin yararı olmadığından konuşmaya başlamak en değerlisi olacak.

Kendimize yatırım yapmaktan tedirgin olmamaya hazır mıyız?

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • Günle Gelen 10.Eylül.2016 _ Cumartesi
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]

Aşağıdaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz ?