Günle Gelen 10.06.16

Büyümenin sırrı, neyin bizim olduğu değil, bizim nereye ait olduğumuzu bulmaktır.

Bugün, toplulukların gücünü keşfedebileceğimiz ve onlardan destek alacağımız bir gün. Bazı konuları kimi zaman olasılıklarla ifade ederiz, onları bulduktan sonra ise doğal sonuçları oluşur bizim için. İşte o zamanlarda onlardan bütünüyle yararlanır, bize katıldıklarını görürüz. Bugün, içinde bulunduğumuz toplulukları görürsek, onları bulursak işte onlardan alacağımız destek, bütünleşme için enerjilerin bol olduğu bir gündeyiz. İçimizdeki büyüme isteğini, bir çok kişi ile paylaşmaya hazır mıyız?

Gözle görüleni inkar etmemeliyiz. Çünkü, sonuç daha da dışarıda kalmak ve pay alamamak olacaktır. Günle gelen ve ciddi bir dış dünya ile etkileşim var. Buna sırtımızı dönmek ve bildiğimizi okumak bize hiçbir yarar vermeyecektir. Buna konsantre olur ve birbirimize destek olursak ödülü bol bir gün yaşayabiliriz. Kazanımımız, kendimizi daha güçlü hatta sahip olmak istediklerimiz alanında daha kararlı ve güvenli olmak olacak. Bu nedenle önümüzdeki günlerin getireceği fırtınalı enerjilere karşı önceden güç, enerji ve destek depolamak yararlı olacaktır. Kendimize bakım vermek için hem kendimiz, hem de içinde bulunduğumuz yakın çevremize izin vermeye ne dersiniz?

İzin vermek, açılmaktır. İçimize açılan bu yolda adım atma cesaretidir. Enerjiler bize bu yolda yardımcı olup, destek olurken bizim bugün gözümüzü artık yavaş yavaş içimizden çıkarıp dış dünyaya, çevremize çevirmeye ihtiyacımız var. Kendimize, çevremizi görmek için izin vermeye ne dersiniz?
Çünkü bağlarımızı ilerletmeye ve ağlar kurmaya açılmak bize güzel artılar verecek ve başkalarına da destek olmamız için enerjimizi yükseltecektir.
Kendimizin bir tane yere, bir eve veya bir konfor alanına ait olduğumuzu düşünüp burada tutmaya değil, bizim ait olduğumuz ve oraya varırken yoldaki herkese destek olup, paylaşmayı görmeye ihtiyaç duyduğumuz bir gündeyiz.

Evimizi değil, evlerimizi bulmaya açık mıyız?

Esin Batal

[email protected]

Günle Gelen – 10.Haziran.2016 – Cuma