Günle Gelen 10.05.17

Günle Gelen: Hepimizin içinde özel bir anahtar ve o anahtarı kullandığımızda içinden çıkabileceğimiz kabuklarımız vardır.

Bugün, düşünce ve dünyamızı eskisi gibi tutmak veya yeniliklere açmak arasında seçimler ve adımlarlayız.

İçinden geçtiğimiz enerjinin bugünkü anahtar sözcüklerinden biri, kendini korumak. İçimize sıkça bakacağımız, önceliği başkalarını dinlemektense, kendimizi dinlemeye vereceğimiz bir gün geliyor. İçimize kapanmak değil, sadece gözlerimizi oraya çevirmek öne çıkıyor olacak bugün.

Bildiğimiz ancak içimizde tuttuğumuz ve çevremize çokça söylemediğimiz konularla karşılaşıyor olacağız. Bunlar her konudan olabilecekler. Dışarı çıkması içinse genelde birilerinin sorularıyla hareket ediyor olacağız. Çevremizdekilere de bu tür sorularla yaklaşabiliriz. Olumlu ve paylaşımlı olana ulaşmak için soru sorduktan sonra cevabı alabilmek için oramı rahat tutmamızsa en iyi sonuçları veriyor olacak. Bizlere de sorulduğunda da cevap vermek için rahat ve gerilimsiz ortamlar isteyebiliriz. Böyle olanakları verdiğimiz ve yakaladığımız anlarda doğal ve akışta bir şekilde her şeyi anlatabiliyor olacağız. Bu soru ve cevap anlarıysa bizlere hiç bilmediğimiz farklı noktaları getirebiliyor olacak. Biraz içimize bakarken bu anları yakalamak pek kolay olmayabilir; ancak günün çabalarımıza verdiği ödül de zaten bu akış dolu cevaplar !

Bu çabayı vermeye ne dersiniz? Bu çabayı verdiğimizde ne kadar çok kişiye ulaşabileceğimizi görmeye ne dersiniz?

Günle gelen bir diğer etkiyse, kendimizi olduğu gibi tutmak ya da korumakla ilgili düşüncelerimiz. Çevremizden kolayca kopuk gibi gözükebiliriz. Aslında içimizde kendi bildiğimize daha çok odaklanıyoruz demektir. Belki uç sınırlarda daha kolay açılabiliriz ancak günün büyük bir kısmında çekingenlik, sıkılganlık hatta biraz eylemsizlik içinde olabileceğiz.

Özellikle kendi motivasyonlarımızı bulmamız gerekiyor olacak. Çünkü içimize bu kadar çok baktığımızda elbette ki kendimize ait destekler daha çok yardımcı oluyor olabilecek. Kendimize yardıma ve kendimizi işlemeye adanmışlıkla yaklaşmalıyız. Bugün dolunayında etkisiyle kendi elimizden tutmanın zamanı diyebiliriz.
Şöyle bir örnek biraz daha çok açıklayabilir; en sevdiğimiz oyuncakla değil, bizi geliştirecek ve mütevazı oyuncaklarla oynamaya ne dersiniz?

Kendimiz ve gerçeklerimizle buluştuğumuz da gelebilecek yeni olasılıklara açık olmamız dileklerimle

Sevgi ve ışıkla