Günle Gelen 10.05.16

Davet etmek, paylaşmanın temelidir…

Bugün, gün bize farkında olmadan yaptığımız şeylere dikkatli bakmamızı getiriyor. İyi yaptığımız işlerin, yeteneklerin veya becerilerin aslında parmaklarımızın ucunda olduğunu biliyoruz tabi ki. Onların iyi olması için neye ihtiyacımız var? Konsantre olmaya. Yoğunlaşmak bugün bizimle olan büyük bir enerji. Bu kadar yoğunlaşma sonuçta bir şeye çok dikkat etmemizi gerektirecek, bu kadar çok işimize, yapılana dikkat edersek çevreden içe dönük olarak gözükürüz. Bu kötü bir şey veya iyi bir şey ayrımına gitmek doğru değil. Bu günün içinde yaşanan bir durum.

Bugün özelinde bu biraz da önemli bir hareket, çünkü bugün başkalarının bizimle ilgilenmesi için onları çekeceğimiz bir gün. Bizim çekingen gibi gözükürken, onların cesaretle bize yaklaşmasını sağlayacağımız bir gündeyiz. O yüzden bizi bazen biraz kabuğumuzdan çıkaran, hatta hafifçe kızdıran detayların bize getireceği yeniliklere açılmaya hazır mıyız?

Tabi ki bu yine dikkat ister. Hatırlayalım ki bir istek bir cevabı ile gelir. Bir dikkat varsa ona bunu vermek için gerekli öğrenme de vardır. Bugün küçük öğrenmeler her yerde bizi karşılayacaktır.

Kişisel zamanımız ve arkadaşlıklarımızı dengeleyecek bir günde insanları çekecek işler üretmeye ne dersiniz?

Esin Batal

Günle Gelen – 10. Mayıs.2016

23_esin_batal_günle_gelen_yeşil_kalp_heart_davet2