Günle Gelen 10.03.17

Doğru fırsatları görüyorsak, hayat boyu gerekli olan derslerinde nerede yattığını görüyoruz demektir ♠

Bugün, önümüze çıkan fırsatları görmek ve onlarla ilgili kararlar almak üzere adımlar atıyor olacağız.

Nerden çıktı bu fırsat enerji diyebilirsiniz. Ancak karşımıza çıkan fırsatlarla ilgili en önemli şey, onları görüp göremediğimizdir 🙂 Hepimiz hayatlarımız boyunca birçok fırsatla karşılaşıyoruz. İçinden geçtiğimiz enerjiler de bu fırsatları görme, hissetme hatta onların gerçek mi değil mi olduklarını anlamamız konusunda bizlere etkiler veriyorlar. Günün ilk etkisinden başlayarak bu konuları, özellikle fırsatlar ile ilgili olanları görmek için büyük bir değişim yaşıyor olacağız. O zaman bu iç ve derin değişim yolculuğunu biraz inceleyelim, bugün için bazı basit ve temel yanlarıyla görelim:

  • Hepimiz, çevremizdekileri özellikle de arkadaşlarımızı etkileme gücüne sahibizdir. Aslında bu kırılgan bir enerjidir çünkü doğallıkla yapılmazsa kendimizi hemen çemberin dışında bulabiliriz. Bunu yaparken dikkat etmemiz gereken noktaysa, tutarlı ve örnek olacak şekilde düşünceler göstererek yapmaktır. Günle gelen etkiler ile arkadaşlarımız bizim gibi, söylediğimiz gibi olmanın yararını görmezlerse de bugün bizi yakınlarına almayabilirler.

    “Reddedilmek kolektif hafızanın bilinçaltı düzlemlerinde ölüm anlamına gelir” Svagito R. Liebermeister

  • Hepimiz hayat boyu en az birkaç defa hayat görüşümüzü derinden etkileyecek ve bizler için geleceğe hatta geleceklere ışık tutacak fırsatları görebiliriz. Bunun en önemli çeşitlerinden biri de ebeveyn enerjisi alanında olur. Hepimiz bazen ebeveynlerin öne çıkması gereken ama bir sebepten bunu yapamadıkları nokta da öne çıkıp onlar gibi davrandığımız fırsatlar yaşarız. Bu fırsatlar bize ebeveyn olmayı öğretmekten çok, tam tersine gerektiğinde ihtiyaç duyulduğunda orada olunmadığında neler olduğunu anlatmak için gelirler. Günle gelen etkiler ile gözlem yapıp öğrenmek için değerli bir gün hepimiz için.
  • Bir süredir içinde olmadığımız süreçlere, olaylara ve gruplara karşı temkinli olmamızın önemine vurgu yapıyor günle gelen enerjiler. Yavaş karar vererek ve içinde bulunduğumuz rollere karşı ders çıkarıcı olursak, olumlu ve de ödül dolu olanı kolayca çağırıyor olabileceğiz.
  • Diğer taraftan zorluk veya kriz dolu bir alan için sorun çözücü olmak söz konusu olursa, sakince düşünmemiz çok önemli. Hemen içine girmemeli ve konuların alevinin sönmesine izin vermeliyiz. Dışarıdan gelip, kahraman rolünü oynamanın, olumlu olana uzak olduğu bir gündeyiz. Doğal akışın getirmediği her şeye karşı, sakin ve ağırbaşlı yaklaşmamızın en iyi olacağı zamanlardan birindeyiz.
  • Toleranslı, gözlemci, öğrenmeye açık, başkalarındaki değişim için öncelikle kendi değişimimize izin verdiğimiz bir gün enerjisindeyiz. Aynı zamanda gerçekleri görmek niyetiyle, önce kendi gerçeklerimizi görmeye açılmanın gerekli olduğu, yaratıcı alanlara adım atarsak kendimizi daha çok keşfedeceğimiz enerjilerle de çevriliyiz. Kısacası yalnızca dinlemek ve özen göstermenin değil, “gerçekten” kimi dinlediğimizin özel bir önemi olduğu bir gündeyiz.

Bugün için bu soruya da özenle eğilirsek olumlu olanı daha kolaylıkla görebiliriz:

En az kendimiz kadar, gerçeklere ve gerçek duygulara merhamet gösterip ortaya çıkmalarına izin vermeye ne dersiniz?

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?