Günle Gelen 09.09.16

Gerçek felaket, olumsuzda değil, olumsuza bağlı kalmakta yatıyor.

Bugün, geçmişten getirdiğimiz ve bize baskı yapan konuları, artık geride bırakmak için adım atmayı yaşıyor olacağız.

Son günlerde geçmişi yoğun bir biçimde hatırladık. Bugünden başlayarak da, hatırladıklarımızla uğraşmaya başlıyoruz. Hatırlamak deyince anıları eline alan parçamız yine zihnimiz oluyor. Zihnimiz bizi meşgul etmeyi seven bir parçamız. Ancak, zihne bu meşgul etme hakkını uzun süreli verirsek olumludan uzaklaşmaya başlar genelde. Bu yüzden, elbette düşünelim ancak, olumluya giden yol onu dengeli değerlendirmekten geçiyor. Suçluluk, karamsarlık, öfke, güvensizlik gibi hisler bizi kötü hissettirebilir.

  • Aynı hislere kendimizi iyi hissetmeyi seçmek için bir şans vermeye hazır mıyız?
  • Olumsuzu dengelemek için yanına olumluyu koymaya ne dersiniz?

Diğer alanlarda ise günle gelen enerjiler, rahatsız eden konularla uğraşmaya çığırıyor olacak bizi. Bunu yaşamak, onlarla olan karmik bağımızı da hayatımızda önemli ve popüler bir yere getirebilir. Geçmişte kaldığını sandığımız kişiler bizlerle iletişim kurabilir. Burada yine birbirimize destek olup, zor diyaloglar veya önemli çözülmeler için destek verebiliriz. Yalnızca sonuçları değil, etki eden anıların nasıl doğdukları da önemlidir.

Hayatımızda sonuçlar kadar, başlangıçlara, nedenlere de önem vermeye açık mıyız?

Bugün dikkatli olmamız gereken bir konu da, her şeyin bize karşı olabileceği melankolisine ya da hissine kapılabileceğimizdir. Günle gelen enerjiyi böyle kullanmayı seçenlerimiz olabilir. Önemle belirtmek istiyorum ki bu bir seçki, bir seçim değil. ‘Gerçekten böyle’ inancı ile başlayıp, sonunda ‘görüyorsun değil mi, haklıymışım…’ gibi kanıtlamalarla devam edebilir. Bu konuda, geçmişi yalnızca bizim bilebileceğimiz kriterlerle yargılıyor olacağız. Yani kendimize bile itiraf edemediğimiz konulardan dolayı bir üzgünlük yaşayabiliriz. Olumlu ve ödüller kazanabileceğimiz anlar için, ilk olarak kendimize anılarımızla ilgili anlık küçük cümlelerle yaklaşabiliriz.

  • Geçmişteki, olmuştu ve yapmıştı yerine, bugün bunu seçebilirim demeye ne dersiniz?
  • İtiraf etmeye kendimden başlarsam, neler değişir? Sorusunun bize vereceği cesareti kullanmaya hazır mıyız?

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • Günle Gelen 09.Eylül.2016 _ Cuma
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]

Aşağıdaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz ?