Günle Gelen 09.05.17

Günle Gelen: Her dinlediğimiz ve söylediğimiz birbirine eklendiğinde büyük bir kapıyı daha açmış oluruz.

Bugün, iletişimimizi ve sesimizle dünyaya verdiklerimizi yeni bakış açıları kazanmak için adımlara dönüştürüyoruz.

Güne yepyeni bir enerjiyle başlıyoruz. Düşüncelerimizi seslere dönüştüreceğimiz bir enerjinin etkilerini yaşıyor olacağız. Zihnimizden geçen her şeyin sesini duymaya başlayacağız. Böylece, sıkça açıklamalar yapıyor ve duyuyor olacağız. Bu aralar, her şeye yeni bir ses, bakış açısı ve bir açıklama verip hayata getirmeye konsantre olabileceğiz. Hatta kafamızda oturmayan birçok konu, yeniden doğuyor olacak. Kısacası güvensiz alanları temizlemek ve şimdi kafamda oturdu demek için olumlu zamanlardayız 😉

Günle gelen etkilerin ilkiyle, beklentilerimizi bir kenara bırakıp, gözlerimizi açıp, düşünce ve iç dünyamıza net bir bakış atmamız için çabalamamız gerekiyor. Bu çabayı verirsek, neredeyse önümüzdeki bir yıl için kafamızı rahatlatacak düşünceleri başlatabiliyor olacağız. Burada özellikle dikkat etmemiz gereken noktaysa, yetişkinliğe adım attığımız dönemlere dikkatle ve dürüstçe bakmak. Eğer yetişkinliğe girdiğimizi hissettiğimiz dönemde hayatımızda neler olduğuna bakmaya geç başlamışsak bugünlerde daha çok çevremizi dinleyebiliriz. Ancak bu tür konularla erken yaştan beri derinden ilgileniyorsak o zaman bugünler “o zamandan beri neler getirdik?” demek için önemli zamanlar. Her iki durumda da, ister kendimizle istersek de çevremizdekilerle yaşadıklarımızda önemli farklı bakış açıları ve açıklamalar buluyor olacağız. İletişime önem verirsek olumlu ve ödül dolu olanı bolca çağracağız.

Her sözcük yepyeni bir şey getiriyor olsa, ilk önce hayatımıza neyi getirmek isterdik?
Yeni bir “meslek” mi? Yeni bir “yemek” mi? Yeni bir “duygu” mu? Yoksa yeni bir “sakinlik” mi?

Günle gelen bir diğer etkiyse, önceliği kendimize vermemiz gerektiği. Çünkü anlatma, dışa seslenmeye başlamadan önce elimizde ne varsa onunla ilgilenmemiz gerekiyor olacak. Eğer bir yerde birileri ile konuşmamız gerekiyorsa ve bir hazırlık yapmadıysak ya da hiç aklımızdan ne geçiyor diye bakmadıysak, bugün tedirgin ve zorlu anlar hissedebiliriz. Eğer tam emin olmadığımız veya üzerine yeterince düşünmediğimiz konularda konuşuyor bulursak kendimizi zaman verip önce içimize geri dönüp, emin olunca devam edebilirsek pürüzleri çözebiliriz.

Önce kendimiz sonra da kendi sesimiz olmaya ne dersiniz?

Sevgi ve ışıkla