Günle Gelen 09.03.17

Akış, içimizdedir: Onu dışarıda bir yerlerde aramamalıyız.

Bugün, önümüze gelen her şeyde kendimize özgü bir başarı yakalıyor olacağız …

Duygular, herkesin içinde onlara özel tanımlar ve etkiler getirir. Hepimizi ortak paydada buluşturansa, duygularımızın bizlere benzer şeyler yaptırmasıdır. İçinde olduğumuz enerjinin, bugünkü anahtar sözcüğüyse “kusursuz farkındalık”!  Peki ne demek bu “kusursuz farkındalık”,  aslında uzanıp almaya hazırsak, gerçek bizden görüntüler hatta parçalar taşıyan mesajların ve de başarıların önümüzde durduğu demek. Bahsettiğim “kusursuz farkındalık” da etkisiyle gün boyu deneme yanılmalar halinde tam da kendimizi görebilme olanakları buluyor olacağız.

İçimizde yeni bir soru belirebilir. “Kusursuz farkındalık” etkisiyle gelecek olanakların yararı nedir? Yararı ihtiyaç duyduğumuz anda, pratik çözümler bulmak. Bulamadığımızdaysa olumu ve huzur dolu olana hemen ulaşamıyor olacağız. Bu yüzden bugün eğer ihtiyacımız olduğunda pratik küçük çözümler bulamazsak, ilk dikkat etmemiz gereken nokta bu olacak: Huzursuzluk hissi. Huzursuzluk hissiyle başa çıkmanınsa genelde tek yolu var: Yeniden denemeye hazır ve açık olmak.

Günle gelen önemli bir ipucunu da paylaşmak istiyorum: Her zaman denemeye hazır olmanın bugünkü anlamı, kimseyi kontrol etmemek veya kontrol etme isteğinde olmamak! Bugün, karşımızdakinin ne yapmasını istiyorsak aynı şeyi kendimiz yaptığımızda ne değişeceğini anlamak ve değişecek olana bakmak olumlu ve ödül dolu olanı getiriyor olacak. Bu konuyu çözmek üzere adım attığımızda gördüğümüz şeylerse akışla, hatta kendi akışımızla derinden ilgili olacak. Bu yüzden gün boyu gözümüzü dört açıp, farkındalıkla not alıyor olmamız çok değerli. Bugün, günlük tutmak, kendimizi gözlemek veya gözlediğimiz enerji, duygu, zihin veya topluluk çalışmaları yapmak için çok iyi bir gün 🙂

Günle gelen bir diğer önemli etkiyse, kendimize ait prensipler ve kurallar bulmak konusunda. Bunu denediğimiz her an bir iç karmaşa hissedebiliriz. Hep bir yerine oturmamazlık endişesi geliyor olabilir. Böyle bir hisle karşılaşırsak çitayı nereye koyduğumuzu iyi düşünmemiz gerekecek. Geçmiş hikayelerimize ve anılarımıza özellikle dikkat edelim. Çok yüksek? Çok kolay? Çok hızlı? Çok zor? Bu tür “çoklar”dan bugün uzak durmaya çalışmak önemli. Mütevazı ve akışa uyum sağlayan, aşırı olmaktan uzak derslere ihtiyacımız olacak. Anılarımızda çok sert sonuçları varmış gibi gözüken bir anımızın aslında daha da altında doğal sonuçları nedir dediğimizde rahatlayabileceğiz. Yerine oturan, endişe getirmeyen ve yeni belirlediğimiz seviyede yeniden pratik ve yararlı olanı görebileceğimiz bir rahatlık, başarı görüyor olacağız.

Kendimizi, kendimize zarar verecek derecede zorlamamalıyız.

Bugün, bizi akışa yöneltecek seviyede adımlar planlamak veya planlamak için rehberlik ve danışmanlık almak için hepimizi cesaretlendirmek isterim.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?