Günle Gelen 09.02.17

Herkesin ortak prensiplerine uymak, bizi kendimize özgü gerçek prensiplerimizi aramaya iten en büyük güçtür.

Bugün, iç dünyamızda kendimize özel bir duyarlılıkla bizlere özgü olanı keşfediyor olacağız.

Parçası olduğumuz her topluluğun kendine özel kuralları veya şartları vardır. Bunları, o topluluğa özel sanırız. Ancak hatırlamamızın olumlu olduğu bir nokta var ki, o kuralları da bir gün birisinin oraya koyduğudur. Aile, iş veya çeşitli amaçlarla bir araya geldiğimiz herkes için çalışan prensipler aslında bizim için her zaman iyi değildir. Bunu derinlerden fark ettiğimiz bir gündeyiz. Bireyselliğimizi ifade etmek, hepimize büyük, olumlu ve başarılı seviyede hayatları getiriyor. Bugünse bu başarılara açılma zamanı geliyor.

Başarılara açılmak için nelere dikkat etmeliyiz?

  • Öncelikle kendi gerçekliğimizi açıklayan her noktaya iyi bakalım.
  • Doğru ikinci şansları görelim.
  • Güvenilmez ve ilerlemeyecek olanı dürüstlükle tanıyalım.
  • Sorumluluklarımızı tam üstlenelim ve açıkça yolunda gitmeyeni görelim.
  • Değişimi getiren seçimleri görelim.

Günle birlikte, hayatlarımızdaki olumsuzlukları net bir biçimde görüyor olma olanağına kavuşuyoruz bugün. Bahsettiğim netlik her zaman olmuyor. Çünkü yargılarımıza, çeşitli filtrelerin düştüğü olaylar kimi zamanlar fazlaca olabiliyor. Oysaki bugün daha net ve süzgeçten geçmişçesine bir zihinle yaklaşabiliyor olacağız. Bu etkiyi sorunları çözmek için kullanmaksa her şeyi olumlu yönde etkilemek için güzel adımları çağırıyor olacak.

Akşam saatlerine doğru, günle gelen bir diğer etkiyi yaşamaya geçeceğiz. Akşam saatlerinde etkiyecek enerji ile yalnızca daha önce yaşadığımız bazı olumsuz deneyimler uğruna, çevremizde her şeyi kabul etmeye yönelen kişileri ve enerjilerini görebiliyor olacağız. Bu etkinin sebebi o kişilerin özellikle hayatlarının ilk otuz yılında yaşadığı deneyimlerdir. Böyle durumların, karmamız açısından örnek olarak dikkatlice izlemesi ise çok olumlu. Çünkü bu örnekleri önümüzdeki 8 yıl içinde değerlendirebileceğimiz durumlarla karşılaşacağız. Hemen sonuca atlamadan, olumlu ve ödül dolu olanı çağırmak üzere hareket etmek en destekleyicisi olacaktır.

Gün boyu, yetenek ve becerilerini paylaşım konusunda çekingen kişilerle karşılaşıyor olacağız. Böyle durumlarda daha geniş çaplı düşünüp herkese katkıda bulunmalarını sağlamak için çabalamak daha iyi olacaktır.

Bugün, ne kadar çok geniş açıdan ve perspektiften düşünmek istersek, o kadar zengin detayları da duyabileceğiz. Araştırma ve öğrenmek için çok değerli bir zamanımız var. Günün önemli anahtar sözcüklerinden biri de, çeşitlilik. Tek bir alanda kalmayıp, kendi sınırlarımızı esneten adımlar atmak ödüller getirecektir.

Bugün aynı zamanda, ayaklar ve omuzlarla ilgili çalışma yapak için de ayrıca güzel etkileri yaşadığımız bir gündeyiz. Ayak ve omuzlar yani bedenin dikey dengesine yönelik çalışmalar yapmak için adım atmak isteyen herkesi cesaretlendirmek isterim.

Sevgi ve ışıkla