Günle Gelen 08.08.16

Her sesin gerektiğinde haklı olabildiği bir yere, alçak gönüllü bir kişilik denir…

Bugün, yaptığımız her şeyde kimin sırası olduğuna karar verip, onunla o anı paylaşmayı yaşıyor olacağız. Grup olmayı ya da kolektif bir enerjiyi yaşıyor olacağımız için çevremizi gözlemenin tam zamanı. Gözledikçe öğreniyoruz. Öğrendikçe de, kim, nerede ve hangi konuya hakim bunu çözümlüyor olacağız. Aslında bu bizim bir şeyi bilmediğimizi değil, tam tersine paylaşırsak daha çok bileceğimize dair bir destek. İçimizdeki ses ise gün boyunca orada ve olumlu biçimde bize yönlendirmelerde bulunacak. Bunu değerlendirirsek de birçok ödül bizimle olacak.

Daha öncede yazdığım gibi, boğazımızdan sözcüklere dökülen enerjiler hepimiz için çok önemli. Bir duyguyu veya bir farkındalığı ifadeye dönüştürerek, hepimiz için gerçekleşmesine bir adım daha atmış oluyoruz. Bugün sözcüklere dökülmenin, bize anıları getirdiği bir gün yaşayacağız. Hatta seçici olup, yer etmiş anıları su yüzüne getirecek. Herkese kolayca ulaşabilen ve duyulunca onlardan da kolayca onay alan anılar… Bir farklı belirişi de güzel başlamış, ancak daha bitmemiş konularda konuşmalarımıza gelebilir. Böylece karar alma anlarına tanıklık ediyor olacağız. Bu konuda gerçekten dikkatli olmamızı gerektiren bir nokta geliyor: Acelecilik! Bir cümleye başlıyor olmamız, onun kesin bir sonuçla bitiyor olmasını getirmiyor. Daha olumlu sonuçlara birbirimize destek olursak hızlı varıyor olacağız. Bir ani karar, bir acele ifadeyi duyduğumuz yerde birbirimize hatırlatmalar yapmak herkese iyi gelecektir.

Bugün farklı bir etki olarak, yakın çevremizin sınırlarını sorgularken bulabiliriz kendimizi. Aklımıza gelen veya konuştuğumuz kişi belki aile, belki bir arkadaş çevresi ancak ne kadar orada? Ne kadar o konumun içinde? Bu sorularla meşgul oluyor olabileceğiz. Böyle soruların cevaplarını arayan birini gördüğümüzde destek olmak her iki, hatta üç taraf için de iyi olacaktır. İçinde olduğumuz grup enerjisi ile kimin nerede olduğunu görmeye katkımız büyük olabilir. Bu enerji kimse için bir yıkım değil. Tam tersine, yaşadığımız değişim enerjilerinde olumlu gelecekler için, yanımıza gelmesini istediklerimiz için, ödül gibi pasaportlar hazırlamak için…

Sevgi ve ışıkla…