Günle Gelen 08.06.16

Egomuz, güçle buluştuğunda egonuz olacaktır…

Bugün, düşündüklerimizi ve hissettiklerimizi işlemek için kendi dünyamıza çekileceğimiz bir gün. Hepimiz son zamanlarda büyük enerjiler biriktirdik. Artık bunu işlemeye başlayacağımız zamanlar geliyor, hatta geldi. Böyle enerjileri kendi içimiz de kolayca abartıyla yorumlayabiliriz. Başkalarını reddedip, yalnızca benim dünyam değerli kuyusuna düşebiliriz! Bu kuyu, kontrolsüz bir enerjidir ve her türlü beklenmedik yerde ortaya çıkabilir.
Bugün, bu dünyada hiçkimseyi dışında bırakmadan, herkesle beraber yaşadığımızı görmeye ne dersiniz?
Günün en zor yanı, bu soruya verdiğimiz cevabı sakince uygulamak olacak diyebilirim. Çünkü, gün içinde ego enerjisi kuvvetlice belirecek… Ego, yararlı olduğu kadar tehlikeli de bir enerji. Koruyucu bir yapısı var ve kimi zaman mutluluk, sadelik gibi güzel duyguları bize veren hormonlarımızı dinlemiyor olabilir. Böyle günlerde yardım istemek çok önemli olur. İsteyince ne beklemeliyiz? Seçici olalım lütfen. Ne de olsa günün ego enerjileri isteğimizi duyan kişilerde de etkili olacak. O nedenle bugün herkesten cevap alamayabiliriz. Gelince de bir an durup düşünelim. Sakince seçelim.

Yardım istemek gibi önemli bir adımı atmaya hazır mıyız?

Yardımı istemek kadar paylaşmaya da hazır ve açık mıyız?

Uzlaşmanın aktif olduğu bir gündeyiz. Önce içimizde sonra temasta bulunduklarımızla uzlaşmak bize bol ödül ve huzur getirecektir. Bugün yalnızca olumluluk değil paylaşır ve uzlaşırsak huzura da kolayca ulaşabiliriz. İçimizdeki sakin dünyaya dikkat vermeye çaba gösterelim, yoksa biraz hırçın bir gün bizi bekliyor olacak. Bu tür duygular büyük spiraller gibidir. Önce kendimize kızmamak için başkasına sonra da herkese kırgın baktığımız bir gün olmaması için kendimize yardımcı olalım.

İlk uzattığımız elin kendimize olmasına hazır mıyız?

Kendi elimizden tutmanın egomuza ilgi göstermek olduğunu görmeye hazır mıyız?

Bugün, kendi dünyamızdaki sakinliği ve huzuru herkese aktarmak üzere güne merhaba diyelim.

Esin Batal

[email protected]