Günle Gelen 08.05.17

Günle Gelen: Çekingenlikten yeniliğe açılan kapının anahtarına hepimiz sahibiz. Kullanmak ister miyiz?

Bugün, maddi paranoyalarımızı eritmeye ve yeni açıklamalar bulup merak ve öğrenmemizi geliştirmeye başlıyoruz. Günün erken zamanlarından itibaren, yapmasam daha iyi sanki gibi kafamızı karıştıran düşüncelerin değiştiğini gözleyerek başlıyoruz, güne. Kendi motivasyonumuzu üretmeye gayret verirsek, kaygılar ve endişeler uzaklaşabilecek ve de yerine neyin ne olduğunu net olarak anlayan bir biz gelebilecek bugün. Güven ve arkadaşlık dolu olana da böylece kendimizi açıyor olacağız.

İçinden geçtiğimiz enerjinin bir anahtar kavramı da, doğru şeyleri göğüslemek. Çünkü doğru ufukları görmemiz için bize pencereler, kapılar ve anahtarlar verecek günle gelen enerjiler. Bu kavram bize göğüs göğüse gelecek birşey aramayı değil, her karşı karşıya kaldığımız şeyin doğru ya da yenilik getiren bir açıklamasını bulmamızı söylüyor. Hayatın yürüyüşüne devam etmesi için gereken önemli bir adım atmaya itiyor bizi: Daha verimli ve daha iyi için neyi nasıl açıklıyoruz. Düşüncelerimizi ve zihnimizi yenilemenin zamanı geliyor.

Umut sahibi olmak ve kendimizi yenilemek için nelere ihtiyacımız var?

Günle gelen bir diğer etkiyse, düşüncelerimizi çeşitli farklı değerlere çevirmek veya bunun farklı fırsatlarını görmek. Ekonomik, kazanç getiren ya da çevremize topluca bir yön gösterip hedef olabilecek olan düşünceleri vermek için olumlu bir gündeyiz. Umut ve iyimser hislere sarılmak demek, olumlu ve başarılı bir gelecek için adım demek bugün için.

Günle gelenle beraber, bugün azimli olmayı bırakırsak nelerin elimizden kaçacağına da şahit oluyoruz. Çünkü yeter artık umursamıyorum dediğimiz gün, bazı önemli konu veya yönler elimizden gidiyor olacak. Bunların farkına varmak, yani hem gidenin hem de çoktan gitmiş olanın farkına varmak için değerli bir gündeyiz. Buna vereceğimiz çabayla, önümüzdeki dünlerde gelecek olan enerjilerle geçmişten önemli dersler çıkarıyor olacağız. Bu fırsatı değerlendirmeye ne dersiniz?

Sevgi ve ışıkla