Günle Gelen 08.04.17

Günle Gelen:Bizi bütünleyen bir karakter için adapte olmaya ve sınırları anlamaya açık olmalıyız.

Bugün, hayatın içindeki sarsıcı noktalarla ilgili konulara, çevremizi hatta kendimizi bile şaşırtabilecek adımlar atmaya açılıyoruz …

Hepimiz bir enerjiyiz dersek çok da doğru bir şey söylüyor oluyoruz 🙂 Enerji bedenimizde çalışırken, bizim düşünce ve hislerimizi oluşturan kısmı da bizim egomuz ve de karakterimizle kendini gösteriyor. Günle gelen etkilere baktığımızdaysa günün ilk kısmında, bu yanımızın ne kadar büyük bir gücü olduğunu hissetmeye başladığımız görülüyor. Yeterli miktarda egoyla çok daha sağlıklı bireyler oluruz. Ancak ego ve enerjisi çok dalgalı olabilir ve de büyük sorunları veya şokları çekebilir, hatta sebep olabilir, belki de tanık olabilir. Güne böyle sarsıcı bazı etkilere hazır olarak başlıyoruz. Aslında günün ilk yarısı, bu güçlü etkiyi yaşayarak başlıyoruz diyebilirim. Geçmişten gelip, hafızamıza takılan, hemen önümüzde olup yaşıyor olacaklarımız veya bizi beklediğini düşünüp içimizi meşgul eden güçlü ego-işleriyle yumak oluyoruz bugün. Bilinçli ya da bilinçsizce … Ego enerjisinin etkisini hayatımızda ister görelim, istersek de farkına varmayalım! Özündeyse değişim, olumluluk ve yeniliğe giden yolda kuvvetli bir etki bu.

Yargılamadan, önemli derecede enerji taşıyan anlardan beslenebilirsek neler elde edebiliriz?

Günün ikinci yarısıyla beraber, içinde bulunduğumuz enerji temasının farklı ve güçlü bir yanıyla etkileri karşılamaya başlıyoruz. Hepimizin içinde bir miktar olan bir yetenek, günün enerjisiyle güçlenip karşımıza geliyor: Haber verici yanımız! Bilelim ya da bilmeyelim egomuzun değişik bir yanı var. Düşündüğümüz, yaşadığımız, hissettiğimiz veya sezdiğimiz şeyleri çevremize verme yeteneğimizdir, bu yan. Biraz daha acarsak, iletişim veya özel bir yetenek değil, hepimizde var olan bir yan. Kuvvetlice içimizin derinliklerine işlercesine tanışırız bize gelen haberlerle. Bugün içinde de, hayatımızı ilerilere götüren şaşırtıcı hatta bizleri şok edebilecek haberleri getiren durumları görebiliyor olacağız. Böyle durumlarsa genelde; yepyeni haberler alabiliyor ya da büyük bir haberi kendimize vermek için verimli, şifalı ve içe bakışımızın bol olduğu birkaç günlük bir aralık buluyoruz demektir.

Günle gelen bu etkilerin bir diğer tarafı daha var. Ne kadar farklı veya zor olursa olsun, kendi gerçeklerimiz veya egomuzun aynalarıyla karşılaşırsak karşılaşalım, bu duruma açık olmamız gerektiği! Güzel tarafıysa saf bir biçimde bu durum bize, adımlar getiriyor olacak. Günle gelen bu enerjiye dikkat çekebileceğim bazı noktalarda var. Önemli bir tavır olarak içimizde ne uyanırsa uyansın pratik olmayı deneyelim. Bize yakın dönemde yön gösterebilecek olanak ve değerlere bakalım. Çünkü hemen bir karara atlamadan, sakin ve pratik olarak, şu anda böyle oluyorsa, böyle hissediyorsam, şimdilik bunu yapsam yeterli olur gibi ilerlemek olumlu ve huzur verici olanı çağırmak demek olacak bugün.

Kendimize yeni kapılar açacak bir egomuz varsa eğer, bize neleri açmasını isteriz?

Sevgi ve ışıkla