Günle Gelen 07.08.16

Bir insan, bir tiyatro oyuncusundan daha çok maske giyer…

Bugün, kendimize biçtiğimiz her role ne kadar çok uygun olup olmadığımızı yaşıyor olacağız. Bazı günlerde etrafımızdakilerin  “…herhalde sınanıyorum bugün?”, “…Bu benim testim olsa gerek!”, “…Hem tanıdıklar, hem de merak uyandırıcı…”  dediklerini duyarız. Tüm bu ifadeler, çevremizden birinin belki de zor ve heyecan verici bir konuda macera yaşadığını düşündürüyor. Ancak, biz de bu enerjiyi yaşarken ne olduğunu daha iyi anlayacağız. Her türlü durumu reddedip sürekli değiştirmek isteyeceğimiz bir enerjiyi yaşıyor olacağız. Bu disiplinsizlik, yerinde duramamazlık değil. Tam tersine kısa, sürede birçok tutum veya görüşü denemek olacak. Bu enerjiyle, bakıp, görüp sonra yine bir ara “gerekirse” kullanmak ve geri dönmek üzere öğrenmek için hareket ediyor olacağız.

Bazı denemeler devam derken, bazıları “yanıldım, bırak” diyor olacak. Böyle günlerde dikkatsizlik sıkça görülür. Birbirimize yardımcı olup, her an unuttuğumuz bir şey varsa hatırlatarak günü ödüllerle dolu hale getirebiliriz. Dikkatsizliklerin, sakarlıkların sebebi çevremize sırtımızı dönmektir. Bugün, bir süredir sırtımızı döndüğümüz sorun veya kişiler üzerine emek vermek için de güzel bir gün olacak. Kimisi için biraz düşünmek, kimisi içinse bir daha kapıları aralamaya gerek var mı? demek çok yol katetmemizi sağlayacak. Kendimize hayatımızı netleştirecek hediyeler vermeye hazır mıyız? Bu aralar bu netlik adımları ayrıca önemli, çünkü önümüzdeki yaklaşık 1.5 yılı etkiliyor olacak bizim için.

Bugün en çok dikkatli olmamız gereken noktaysa, hiçbir şey yapmak, görmek, duymak istemiyorum dememek. Bu bizim için kendi kendimize sırtımızı dönmek demek. Böyle zamanlar da en alevli sözcükleri ağzımızdan kaçırmaya başlarız. Kapasitemizi boşa harcayan cümleler dökülüyor olur. Birbirimize destek olursak, boşluklar dolacaktır.
Bugünkü enerjilerin hepsi bize bir egzersizi işaret ediyor. Bugün ruh ve bedeni bir egzersizde birleştirmeye ne dersiniz? Gelin bunu deneyelim. İsterseniz birlikte yapmak isteyeceğiniz arkadaşlarınız varsa beraber de yapabilirsiniz.

  • Bir yürüyüşe çıkalım, özellikle de öğleden sonra.
  • Yakından başlayıp istediğimiz kadar uzağa giden gelecek için, nerelerde olmak istediğimizi düşünelim.
  • Şimdi her seferinde, bu düşündüklerimizden bir tanesi olmazsa, onu olamazsak ne değişir? Daha mı zor olur? Yoksa daha mı özgür oluruz? Diye düşünelim.
  • Bir tanesi bile olmazsa yerine ne oluruz? Ne olabiliriz? Diye alternatiflerimizi düşünelim, hissedelim.

Bunu istediğimiz kadar yineleyebiliriz.

Bakalım kendimize biçtiğimiz rollerin hepsinin maskeleri bize uygun mu?

Sevgi ve ışıkla…