Günle Gelen 07.06.16

İnsanları, farklı yanları bir araya getirmeye başlar…

Bugün, umursamadan herşeyi düzeltmeye çalışmaya ve çevremizi bir arada tutmaya yönelik enerjileri karşılıyor olacağız. Bizi değişime götüren enerjilerin son kırıntıları da tükenirken, yerini egomuz ile ifadeye bırakacak. Enerjilerin değiştiği bu zorlayıcı geçişte, birbimizi kırmadan ve incitmeden… “Ben” diyebilmenin sınırlarını bulmaya ne dersiniz?

Bu günün diğer bir teması ise bireyselimizde etki ediyor. Daha net bir ifadeyle bireysel eğitimimiz bugün önde geliyor. Diğer taraftan bize önemli bir mesajı getiriyor: Öğrenmek ile neyi bastırıyoruz?

Bu hafta yoğun enerjilerle karşılaşacağız. Bu enerjiler bize artık değişim etkilerini kullanıp iyileşmek, bir beceri sahibi olmak ya da yeni düşüncelerle ilerlememiz gerektiğini ısrarla vurguluyor. Yani eskiyi bırakmak teması hala bitmedi diyor. Bende hepimize soruyorum. Eskinin izlerini bastırırken, dikkatli olmaya ne dersiniz?

Kendimizi eğitmemiz ve gelișmemiz çok olumlu bir konu. Yalnızca dikkatli olalım beraberce. Çünkü yeni bilgilerimiz eskileri ezmek için değil, destekleyip kendine göre yeni bir yönde gitmek için. Bunu yaparken kendimize eziyet etmeyelim. Rahat olmakta yarar var. Kendimiz ve çevremiz için doğal akışında kısacası kendi hızında olan herşeyin, aynı zamanda şifa özelliği olduğunu hatırlayalım. Böylece başkalarına da baskı yapmamış oluruz. Çünkü cevremizdekileri kendimizle kıyaslayıp onlara da biraz sert davranabiliriz bu günlerde. Bu riske kapılmayalım…

Kendimizi eğitmenin önde olduğunu söylerken, bugün bu konularda az konuşma meyilimiz olabilir. Suskunluk değil de daha çok kendimizle konuşmak gibidir bu enerji. Sessizce tartışmak gibi de diyebiliriz buna. Bu yüzden de konuşurken bulduğumuz bazı tedirginlikleri, kaygıları arkalara atmayalım. Onları bilmek ve anlamak ayrıca kuvvetli bir güçtür. Bugün üzerinde çalışabileceğimiz üç farkındalık sorusuyla enerjimizi kucaklayabiliriz.

Birbirimize tedirgin, çekingen zamanlarda gün boyu destek olmaya ne dersiniz?

Derinlere bakıp geleni sevecenlikle karşılamaya açık mıyız? Açık olmanın bize getireceklerini görmeye, kucaklamaya ne dersiniz?

Gün boyu, kendimizi ortaya koyan ve ben diyebilmeyi bize öğreten zamana açılmaya hazır mısınız?

Esin Batal
Günle Gelen – 07.Haziran.2016 – Salı