Günle Gelen 07.05.17

Günle Gelen: Yön göstermek ve yön bulmayı öğretmek, hepimiz için önemli basamaklardır.

Bugün, önümüze sunulan yönler üzerine ve hayattaki önemli yönleri bulma yöntemleri için öğreniyor ve de karar alıyoruz.

Kimi zaman birilerinin gösterdiği yöne doğru giden kişiler görürüz. Hatta bazen biz de onlardan biri oluruz. Bunun olumlu yanları olduğu gibi, bizim hayatı öğrenme sürecimize de katkısı çok büyük. Hayat günün erken saatleri için böyle bir etkiyi yaşamış hatta hissetmiş bile olabilirsiniz. Ancak yönle ilgili etkilerin yankılarıysa gün içinde açılarak geliyor olacak. Burada önemli olan, sakin bir gözlemci tavrıyla nereye doğru gidersek ya da ilerlersek, bu etkinin hayatımıza katkısıyla​ devam edebilirizi görmek. Çünkü bu yönleri gösteren kişilerin kendi içlerinde bir açıklamları olup olmadığına çaba vermek, çok da değerli olmayabilecek. Olumlu ve birikim kazandıracak olanı çağırmak için yalnızca yürüyüp, varıp, görmekle başlayabiliriz. Kısacası​ katalog gibi bir gün bizi bekliyor da diyebiliriz buna.

Günle gelen ve asıl baskın olan etkiyse, kendimize ait olan özel yönü bulmak için gerekirse her şeyi reddederek gerçek yönleri görmeye başlamak. Enerjilerin hepsinde bize yeni ufuklar açan ve gerçek hazineleri bulmamız için gerekirse inat etmemizi gösteren etkiler vardır. Alıcı olmak ve kabulle, gözlemle daha yüksek seviyeleri bilebilmek bu enerjinin temalarından ve hayatımıza yön gösteren yollar da yüksek olan bir tema. Bu temayı anlarken, bir kendimize bir de önümüze çok dikkatli bakmamız gerekiyor. Elimizde hangi kaynaklarımız var ve bunları nasıl kullanıyoruz konusunda bilinçle, farkındalıkla hareket etmemiz gerekiyor. Endişe, kızgınlık veya kaygıyla bakmaktansa bir planla hareket etmenin hediyelerini görmeye başlıyoruz artık. Eğer böyle bir planımız yoksa da plan yapmaya başlamak hediyemiz olacak.

Sorumluluklarımız bize hayatı nasıl gösteriyor? Hangi alanda bize neler getiriyorlar?

Bugünkü etkilerin içinde dikkat etmemiz gereken bir diğer nokta da, kendi sorumluluklarımızı ve gözümüzün hemen önümüzde olup da görmeyi inkâr edersek çevremizdekilerin yetenek ve rehberliğini kaçırabilmek. Çünkü​ kendi sorumluluklarımızı görmek başkalarının sorumluluklarını da görmemize açılan bir kapı olabilecek. Kendimizi ne kadar hoşgörü ile görürsek başkalarını da o kadar öyle görebileceğiz. Hayatımıza yön vermek için herkesin farklı renklerle, düşüncelerle, duygularla parıldadığı bir zamandayız. Buna açık olursak olumlu ve ödül dolu olanı bolca çağırıyor olacağız.

Sevgi ve ışıkla