Günle Gelen 07.04.17

Günle Gelen:Kendimize açılan anahtarlardan biri de hiç kimsenin gitmeyeceği, yalnızca bize ait olduğu için bizi kendimiz yapan bir yerlerin olduğunu hatırlamaktır.

Bugün, gerçek bizim her şeyi yalnızca ve yine bizim yaptığımı bir yerden büyüyerek paylaşımda bulunduğumuzu anlıyor ve bunlara göre hayat adımlarımızı atıyor olacağız.

Evet, bu tanım çok doğru. Gerçek biz için yalnızca biz olan bir yer, bir tohum gerekli diyebiliriz ve bu yerin bugün içinse güçlü bağların ne anlama geldiğini anlayarak bir yol almaya başlıyoruz. Anlamanın etkisiyle de kimi zaman sınırlarımız ve egomuzun yeterince ve sağlıkla kalıp bizi desteklemesi için ne kadar derinden veya yüzeysel davranışlara ihtiyacımız olduğunu planlıyor olacağız. Hatta bu seviyelerin her birinin nerede ve kiminle gerektiğine bakıyor olacağız. Dikkatli olmamız gereken noktaysa her birinin bir sonucu, bir büyüme noktası ve bir ederi olduğu! Bu sonuçları gözlememizse olumlu ve bilge olanı çağırmak için bizlere yardımcı olacaktır. Yargısızca ve gözlemle bakmak hepimize yarar getirecektir.

Kendimize ne kadar yakın ve açık olduğumuza bakıp, çevremizdekilere de ne kadar yakın olduğumuzu görmeye ne dersiniz?

Günle gelen etkilerden birisi de, gün içinde beklenmedik anlarda gelen sürprizlere ve etkilere açık olmak. Bu etki kimimizi biraz rahatsız hissettirebilir; beklenmedik olandan bazen uzak durmak isteyebiliriz. Ancak, bu beklenmedik etkilerde olumlu ve ödül dolu olan yatıyor olabilecek. Rahatsızlık hissinden doğacak olan hediyelere açılmayı denemekse çok değerli olacak.
Gün ortasıyla beraber, hepimizin birbirimizin egosuna yaptığı etki ve katkı artıyor. Tatmin ve paylaşım hislerimizde de artış olabilecek böylece. Bu konuda, topluluk enerjisine açık kalmak hepimize olumlu gelecektir. Sosyal gruplarımız daha verimli ve daha aktif olacaklardır. Sonucunda da etkileri daha kolay görebilir, aynı zamanda da daha kolay yapabiliyor olacağız. Yüzeyin hemen altına inmeye başladığımızda yalnızca etkiler değil, şaşırmaları hatta şokları da paylaşıyor olacağız. Bu paylaşımlar kimimiz için zor veya endişe verici olabilir. Bunu da iyi gözlemeliyiz. Yalnızca bizim değil herkesin endişelerini ve paylaşımlarını görebileceğiz. Beklemediğimiz yeni kapıları ve bilgileri öğreniyor olabileceğiz.

Gerekirse her şeye sırtını dönebilecek kadar derin egolara da bakıyor olacağız bugün. Herkes niye benimle uğraşıyor? Ya da benim içimdekinin ne kadar önemli ve derin oldugunu niye kimse görmüyor? Demeye çok yatkın olacağız. Yani herkesin kadar bizim de egomuz kabarıyor olabilecek. Böyle günler hepimiz için önemli aslında. Yeterince gözler veya gözleme açık olursak olumlu yansımalar duyabiliyor olacağız.

Bugün için özelllikle not düşmek istiyorum. Yalnızca bizim olduğumuz yere ulaşmasına izin verdiğimiz, her açık sözlü ve içten yansıma bizleri besliyor olacak.

Sevgi ve ışıkla