Günle Gelen 07.03.17

Hayatımızın lideri olmaya, kullanabileceğimiz her şeyin, neyin nerede olduğunu öğrenerek başlayabiliriz.

Bugün, içimizdekilerin özellikle de duygularımızın gerçekten nerede ve bizleri nereye götürebileceğini anlamak konusunda adımlar atıyor olacağız …

Yeni bir enerjiden içeri girerek başlıyoruz, bugün. Bu enerjinin ana teması, dayanıklılık, gerçekler ve merhamet. Bu temaların kombinasyonlarıyla yaklaşık yedi gün boyunca farklı yolları öğrenip, özellikle de kendimize duygusal yenilik vermek için yol alıyor olacağız.

Günle gelen ilk etkiyle, içimize bakıp büyümekte olan güçleri görmeye başlıyoruz. Gördüğümüz bu güçlerin, hangi duygusal kaynaklara sahip olduklarını anlamaksa asıl başlangıcımız. Çünkü içinden geçtiğimiz bu enerji, büyük bir hareketle duygusal kaynaklarımızın içindeki gücü uyandırmak üzere etkiler sunuyor. Bu etkilerin en büyük özelliği, gerçekten yani özden gelen durumlarımızı ilgilendirmesi. Yani, gerçeklerle ilgisi olmayan konuları ortaya çıkaracaktır. Ancak asıl etkisini ve gücünü, gerçekten doğru insanlarla kurduğumuz bağlarda, onlarla ilgili duygularda ve tam da bizden geleceğe açılan kapılarda görüyor olacağız. Bu konu benim için önemli ancak hiçbir değişim göremiyorum diyorsak, işte tam da düşünmemiz gereken bu olacak. Çünkü bu enerjiden payını almayan hiçbir şey sandığımız gibi değil. Olumlu ve ödül dolu olanı çağırmak için “asıl” olanın üzerine ışığı düşürmemiz gerekecek. Bunu becerdikçe, kendimize liderlik edip her şeyi daha da temelden inşa edeceğiz. Sonuçtan çok altta yatan nedir sorusunu cevaplamaya başlıyor olacağız.

Bize gerekenleri ne kadar doğru tarif edebiliyoruz?

Bugün, çevremizdekilerin yeterliliklerini de daha şeffaf görebiliyor olabileceğiz. Çünkü anlık ve hızlı sezgilere kendimizi bırakmamız, bizlere başarılı ve açıklayıcı olanı getiriyor olacak bugün. Bu konuda dikkat etmemiz gerekense farkındalık sahibi olmadan, hiçbir elle tutulabilir şeyi görmeden yalnızca orada olmasını istediğimiz başlıklar uğruna ısrar etmek olacak. Böyle olduğu anda, güven bağlarının uzun süreler zedelendiği konumlarda kalabiliriz. Başkalarının da böyle konumlarda kaldığını da görebiliyor olacağız.

Gün bizler için hiçbir şeyin mükemmel olmadığını bilgisini sunabilir. Aslında bu bize çok önemli bir şey gösterecek; Biz, daha dayanıklı, daha kuvvetli ve kendimize daha merhametli olmak için özümüzden gelen hangi duygulara ihtiyaç duyuyoruz?

Sevgi ve ışıkla