Günle Gelen 06.12.16

Yaratıcılık, sıradan olanı önde gelen bir başarıya çevirmektir.

Bugün, sıradan veya sıkıcı olay veya kişilerle olan karşılaşmalarımızı bile ödül getiren anlara çevirme konusundaki yeteneklerimizi göreceğiz.

Bugün çeşitli zamanlarda, serbest olarak içimizdeki yaratıcı dehayı ortaya çıkarıyor olacağız. Topluluk ve topluluk olma enerjisinin yoğun olduğu bir gündeyiz. Günün ilk kısımlarında, her şeyin peşinde koşmaktansa, sakince bekleyerek istediklerimizi ulaşmayı deniyor olacağız. Beklemek, enerjimizi istediğimizi elde ettiğimiz an ona aktarabilmek için bir aracı olacak bugün. Böylece, enerjik hayaller ve olumlu enerji için bedenimizden sinyalleri de dinleyebiliyor olacağız. Bedenimizi aktif dinleme yeteneği de buradan geliyor olacak. Olduğumuz yerde enerjimizi kendimizi dinlemek için ortaya koyalım ki, gerekli mesajları alınca da onu neye istersek ona yöneltelim.

Her yöne koşturmayı bırakıp, herkesin içinde kaldığımızda gerçek bir topluluk ruhunu ve enerjisini yaşayacağımıza açılmaya ne dersiniz?

Günle gelen enerjinin bize getirdiği önemli bir nokta olacak. Kimilerimizin hayat amaçlarının orta yerinde her yöne ilerlemeye sakin ve bilinçle yaklaşan bir bakış açısı vardır. Bu kişiler, bu olgunluklarının karşılığını sağlık enerjileri ile değiş-tokuş ederler kimi zaman. Böylece, kolay şifalanamamak veya yavaş iyileşme hızları gösterirler. Bugünün enerjisi de bize bir uyarı ışığı veriyor. Bugünlerde olabilecek bir rahatsızlık tahmin ettiğimizden çok daha yavaş biçimde geçebilir. Yine bugün içinde karaciğer ve omurga üzerinde yapacağımız çalışmalarında hayatımıza şifa ve olumlu etkileri büyük olacaktır. Bedenimizin sol tarafı da ekstra bir duyarlılık gösterebilir. Bedenzihin anlayışımızı geliştirmek de olumluluk ve ödül dolu olanı çağırmak üzere güze bir adım olacaktır.

Gecenin ilerleyen saatlerinde enerji ve etkisinde bir parça yön değiştirme hissedeceğiz. Bugünler için sizlerle birçok danışanımla paylaştığımız bir deyimi kullanmak da istiyorum. Bugünler bir miktar da Zen günleri olarak anılabilir. Özellikle yoğun bedensel belirtilerimizin olduğu ancak bunları yalnızca özel bir sakinlik ve bize gelene açık kalarak derin şekilde hissedebileceğimiz zamanlardayız. Her mevsimin özel enerjileri ve etkileri vardır. Kışın da, özellikle gözlemek ve yoğun biçimde ruhumuza kazandırmak adına birçok enerjiye kattıkları ve bize verdikleri olmak üzere dönüşüm gücü yüksek bir dansı var diyebiliriz.

Bugün için dikkat etmemiz gereken önemli bir noktaysa, olsun, çok da önemli değil, ne de olsa her zaman böyle olabilir diyerek ritmimizin bozulmasını kabullenmek olacak. Böyle zamanlarda, pürüzler veya kayıplar sebebiyle uzun zaman bakıldığında böyle olmasaydı ne kadar çok şey kazanmış olacaktım diye birbirimize hatırlatmak, hepimize olumluluk ve başarılı olanı getiriyor olacak.

Sevgi ve ışıkla