Günle Gelen 06.09.16

İnanarak konuşmak, en derin şefkat biçimlerinden biridir…

Bugün, aklımızı karıştıran herşey için neye inandığımızı seçmeyi yaşıyor olacağız.
İnanç büyük bir enerjidir. Bu enerji bizi eninde sonunda doğruyu söylediğimize ya da hiç bitmeyen tedirginliğe götürecek bugün. Her iki yolunda bizi ödüllendirme biçimi var ve endişeye kapılmadan onlara sahip olabiliriz. Baştan beri doğruyu bilmenin ödülü iç rahatlığıdır. Sona erdiremediğiniz ve tedirginliği fark ettiğimiz anlar için de ekili bir çıkışımız var. ‘İçinde bulunduğumuz anda’ bu konuda durmanın gerekli olup olmadığını soralım kendimize. Eğer ‘anda’ onunla uğraşmamız şartsa, ikinci bir görüş almanın tam zamanıdır diyebiliriz. Çünkü bugünkü enerji bizlere, kafa karışıklığı yaşıyorsak veya kuşkuda kalıyorsak, bu tür anı, olay veya düşünceleri sürekli canlı tutarak yanlış riskleri aldığımızı gösteriyor. Gereksiz risklere girmeyi kimi zaman bir hırs haline dönüştürüyoruz. Birbirimize destek olursak, bu hırslara kapılmama konusunda olumlu adımlar atıyor olacağız.

Günle gelen bir diğer enerjiyse sezgilerimizle ilgili. Aniden kuvvetli sezgilerle, farkına vardığımız her konuyu yakalama çalışalım. Aksi takdirde yaklaşık iki ay sonra dikkatsizliğimizin ve gözden kaçırmalarımızın olumsuz haberlerini almaya başlayabiliriz.

Egomuzun hayır şimdi değil dediğine, bugün ayrıca bir dikkat vermeye ne dersiniz?

Günle gelen enerjiler, duygusal dünyamızda da etkilerini gösteriyor. Geçtiğimiz günlere oranla biraz daha fazla melankolik ve geçmişe bağlı hissediyor olacağız bugün. Aklımızdaki anılara takılıp eski tatlarda ısrarcı olup, anı yaşamaktan geri kalabiliriz. Bunu hissettiğimizde, bize faydalı olabilecek birkaç farkındalık sorusuyla kendimize yardım edebiliriz.

  • Kendimizi şimdiye bırakmak için neye ihtiyacımız var?
  • Hangi bağ bizi burada olmaktan alı koyuyor?
  • Nasıl bir değişiklik istiyoruz?

Günün erken saatlerindeki enerjik halimiz sonradan durağan hale gelebilir. Hatta sakinliği gün boyunca taşıyıp, takip edebiliriz. Telâşlanmadan güne devam edelim, çünkü akış olağan halinde devam ediyor ve bize de yansıyor.

Gün içinde herkese açılmanın yolunu gözlersek, herkesten de bize gelen hediyelere açılıyor olacağız. Topluluk olmanın, dayanışma halinde olmanın ödülleri hep bizimle olacak. Günün enerjilerinin etkileri yanyana iken daha kuvvetli olacaklar. Eğer bastırdığımız konular varsa; çevremizin desteğiyle, hepimiz bir hızlanma ve daha da verimli olmayı yaşıyor olacağız.

Mutlu, dingin ve olumlu karma ürettiğimiz bir günü yaşamak için yalnızca kendimizin değil herkesin farkına varmaya ne dersiniz?

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • Günle Gelen 06.Eylül.2016 _ Salı
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]

Aşağıdaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz ?