Günle Gelen 06.08.16

“Ben” bir yetenektir; kullanırsak “biz” olur…””

Bugün, herkesi dinleyip, sonuçlar çıkarıp, ortak mutluluklar yakalıyor olacağız. Herkesi dinlemek, zaman ayırmak ve zaman da herkesin akıştaki halini görmek demek. Elbette dinleyince de elimizde sonuçlar olacak. Bu nedenle herkesi duymaya gayret edin. Gerekirse adım atıp ulaşmalıyız herkese. Bu her ihtiyacımız plana karşı, bizim hep gayret vermemiz anlamına geliyor, diyebiliriz. Evet, bu günlük öyle. Bugün, bu konudan çekinmezsek, önümüzdeki günlerde bizleri ödüller bekliyor olacak. Zaten, emek artı bütün görüşler, mutlu sonuç anlamına geliyor herkes için.

Bugün beş duyu organından en çok kulağa yükleniyoruz. Niye mi? İki sesin peşinde koşuyor olacağız… İlki, bize görüşlerini anlatan kişiler olacak. Çünkü bugün dinlemek olumlu karmanın anahtarlarından biri. Birkaç gün boyunca sürecek olan hayatımıza yön verme ve  içimize liderlik etme enerjisini, doğal olarak ve de iyi kararlar vererek ortaya koyuyoruz. İyi karar, geniş perspektif demektir. Bunu da ulaşarak, dinleyerek yapıyoruz. Bu nedenle bugün ayırmadan herkesi dinleyerek karşılamaya ne dersiniz?

İkinci ses ise, kendi sesimiz. Eğer dinlemeye hazırsak, bir an gelecek ve tabiki sorular da duyacağız. İşte değerli anlar bize sorulan sorularda gelecek. Hepimiz, hayatımızın yönünü değiştiren yeteneklere sahibiz. Sadece bunu ortaya koymakta bazen gecikiyoruz. Çünkü kimi zaman bu yetenekleri çağıran soruları duymuyoruz. İşte,”Ben” diyebileceğimiz yeteneklerimizi açığa çıkarmak için ikinci sesi de çok iyi dinlemeye ihtiyacımız var. Bu yüzden bugün, iki sesi birlikte dinlemek özel bir anlam, farklı bir ödül taşıyor bize. Başkalarını dinleyip öğrenmek ve kendimizi dinleyip bir araya getirmek “Biz” olmak için bir yol oluyor.

Ayrıca, herkese eşit şartlar tanıma enerjisini yaşıyor olacağız bugün. İçimizdeki sesi dinlemek, onun sesi kadar benim sesim, benim sesim kadar onun sesi hatırlatmasını kulaklarımızda tutuyor olacak. Bu eşitlik, herkesi mutlu etmenin de anahtarlarından biri olacak. Bu konuda dikkat etmemiz gereken konu: Kibir! Hatırlayalım ki biz olduğumuzda üstün olan yoktur, birliktelik vardır.

Bizle, sevgiyle ve ışıkla kalalım.

  • Esin Batal
  • Günle Gelen 06.Ağustos.2016 _ Cumartesi
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?