Günle Gelen 06.05.17

Günle Gelen: Tüm dönüşümlerin altında pes etmemek ve kim olduğumuz vardır.

Bugün, başarıya ulaşmak için hangi adımları gerekirse yeniden atacağımıza bakmak ve kimlerin içinde bu kararı alacağımıza dikkatimizi veriyoruz.

Bir yıl içindeki en dişil enerji diliminden geçerken, hepimiz için en önemli etkilerden birini gecenin içinden günün ilk yarısına kadar yaşıyor olacağız. Bunun bir sebebi de, bu etkinin bizi dirençsizken, yani uykuda etkiliyor olması. Aslında uykumuzda bu enerjinin etkileri yaşamak bizim için çok önemli. Çünkü rüya dediğimiz, aslında serbest kalmış bir hayal gücü zamanını değerlendirmemiz için değerli bir fırsat.

Günle gelen ilk etkiyle, ne iyimser ne kötümser, ne çok sert ne çok yumuşak gibi ortada yani dengede bir duruş sergiliyor olacağız 🙂 Hatta bu denge bize, sürekli geri gelmeyi, hiç pes etmemeyi, her zaman devam etmeyi hissettiriyor olabilecek. Kimimiz için benzer köklerden çıkıp farklı hislere gidebiliyor olacağız. Ancak hepimiz bir süre için, kendimiz olmamızı bloklayan, yani hayat amacımızdan bizi uzaklaştıran ne varsa onu aşmaya karşı bizi cesaretlendiren bir etkiyi de yaşayacağız. Bu etkiyle, gazete almaya yürüyerek gitmek istemekten, hemen aklımıza geldiği gibi bir konuda çalışmaya oturmaya kadar büyük bir yelpazede neyi yapmak istiyorsak ona atılmaya başlıyor olacağız. Kendimizi rahat bırakalım ve hayatın gerçek yönüne açılan kapılardan geçme kararı alalım.

Hayatımızın ve dünyanın enerjileri bize iki büyük alan veriyor: Kendimiz ve çevremizdekiler. İkisinin de farklı yönleri var. İkisini de seçimlerimizle farklı yaşıyoruz. Bugünkü diğer etkiyle öncelikle çevremize kitlenmemeye özen gösterebilirsek olumlu ve ödül dolu olanı görebiliyor olacağız. Günün ikinci yarısında ise daha çok çok erken yaşlarda temellerini attığımız yönlere, patikalara bakmaya başlıyoruz. Bu yönlerinse ortak bir özelliği var. Kendilerini bize bir ipucu ile anlatıyorlar. Çok küçük yaştan beri pek de hoşumuza gitmese de birlikte olmak istemediğimiz kişilere ve onlarla yan yana olduğumuz zamanlara dönüp bakalım. Önemli bazı mesajları yakalıyor olacağız. Hatta bu mesajların, düşüncelerin, duyguların ve gözden geçirmelerin bizim dünyevi enerjilerden ekonomik konularla olan bağımızla ilgileri büyük olacak.

Kimlerle olduğumuzda daha verimli ve bereketli olabiliyoruz?

Aynı zamanda günle gelenle beraber, nerede olduğumuza da duyarlı olmaya başlıyoruz. Nerede olunca daha şefkatli veya daha üretken hissedebileceğimizi görmek için algılarımız keskinleşiyor. Özellikle anlık olarak içimizden gelen “şimdi şurada olsak böyle olurdu, şöyle yapardım …” gibi cümleler bize yol gösterecek. Bunu yaparken elbette uzun süredir içimizde biriken olumlu ve güçlü duygu ve potansiyellerimizi ortaya çıkarıyor olacağız. Beklenmedik, değerli tavsiyeler veya adım adım gelen yapıcı konuşmalar ve hepimize yol gösterici arkadaş etkinlikleri bir anda yeni kapılar açıyor olacaklar.

Gün boyu, sakinlik ve dengede kalma hislerine kulak verebilirsek, enerjimizi olumlu ve iyimser yanda tutmakta da kolayca başarılı olacağız. Çünkü günün yönlendirici enerjilerinden biri de, kendi gerçeklerimizin daha önceleri kendini göstermiş oldukları ve bize özgüven sağladıkları anlarda öğrendiklerimizi bugün yinelememizi hatırlatıyorlar.
Hafızamızın en olumlu dersleri çıkarması ve onları hep canlı tutması dileklerimle.

Sevgi ve ışıkla