Günle Gelen 06.05.16

Destek, unutulmuş bir hazine ve en kuvvetli silahtır…

Bugün şaşırtıcı ifadelerle karşılaşıyoruz. Üzerine kurulan değerlerin hakkını bilen yeteneklerin ortaya çıktığı bir gün diyor enerjiler. İlk bakışta karmaşık gibi gelsede çevremizdeki kişilerle birlik olmayı, arkadaşlıkları göstermenin öne çıktığı bir gün olduğuna vurgu yapıyor.

Hayatlarımız da ileri adım atmayı isteriz.
Burdaki adım atma isteği aslında biraz yükselmek istemek… Soğuk bir günde ayağımızı sıcak tutmak için yerden yüksek bir şeyin üzerine basmak gibi. Herkesin örneği kendince şekillenebilir tabiki 😉  Kısacası bu günlerde üstünde yükselecek değerler arayabiliriz. Önemli olan, bu değerlerin işe yaradığı bir gündeyiz. Kullanılıp bittikleri veya atıldıkları değil, bastığımız yerin üzerindeki güven ile çevremize açıldığımız bir gün yaşayacağız.

İletişim ağımızın önemine dikkat çekmek gerek. Ağlarımız, bu yetenek ve istek havuzlarının uçlarında yükseliyor. Bugün, bu ağların seviyesini yükseltip, konumumuzun meyvelerini toplayacağımız bir gündeyiz. Emin olmak için kendimize şöyle yardımcı olalım: herkesle yeterince kuvvetli kaynaklar paylaşıyor muyum?

Daha net bir soru ile daha kuvvetli bir hatırlama yaparsak: Kendim dahil herkese ve açık güçlü kararlar ile katkıda bulunabiliyor muyum?

Sanırım bulunduğumuzu biliyoruz:) İşte bu güçlü bir gülümseme ile günü geçirmemiz için hazine gibi bir destek…

Esin Batal

Günle Gelen- 06.Mayıs.2016

 Esin_batal_destek_dostluk