Günle gelen 06.03.17

Her soruyu cevaplayıp, her cevabı vermenin bir yolunu buldukça, hayatımıza yeni bir rol gelir.

Bugün, yaptığımız herhangi bir şeyin en başında dahi onunla ne yapmak istediğimiz konusunda kararlar veriyor olacağız …

İçinden geçtiğimiz enerjinin bizlere bugün için verdiği etkiler, sorumluluklarımız alanında başlıyor. Kuvvetli baskıları, yönlendirmeleri ve arayışların farkına varacağımız bir gündeyiz. Önemli farkındalıklardan ne zaman bahsetsek, ilk aklımıza gelen şey, onları fark eder etmez daha en başta ne yapmamız gerektiğine karar vermek olur. Arabamızla ilgili bir sorun geliyorsa, bugün içinde bizi idare edebilir mi? Yoksa hemen inip bugün için başka yollar arayıp bulmalı mıyız? Veya, çok istediğimiz bir konunun gerçekte yol açacağı tehlikeleri fark eder etmez, hala daha o tarafta olmalı mıyız? Nerede olmak istiyoruz? Bu dakikaya kadar bunu niye istedik?

Farkındalıkların hepsinin özünde bir şekilde bir zamanla ilgileri vardır, erken ya da geç, hemen ya da sonra gibi. Bugün, aklımızdan geçen kuşkulara, sorulara ve onların cevaplarına vermemiz gereken tavırlara karar vermekle ilgili değerli adımlar atıyor olacağız.

Eski yaptıklarımıza, sonuçlarımıza dönmemek için nelere ihtiyacımız var?
Yeni kararlarımızda neleri geride bırakmamız olumlu sonular verir?

Dikkat etmemiz gereken bir konuysa, kuvvetli nostalji hissi olacak. Eskiyi bir saplantıya, bir ısrar noktasına dönüştürmemek için hassasiyet göstermemiz gerekecek. Eski konuların, sonuçların, davranışların, kişilerin veya düşüncelerin hatta duyguların geri gelmesini yaşamaya başlarsak eğer, kendimize ve çevremize bir hatırlatmada bulunabiliriz: Bizi bu kalıplarda tutan her neyse, bugün yeni adımlar atmamız karşısında bir kazanç bekliyor. Halbuki yeni ve gerçekle derinden ilgili sonuçlarımız bizi bekliyor. Son özellikle dört yılın getirdiği ve yanlış yerde duran kişilerin bizlere olan etkilerine bakmamız olumlu ve ödül dolu sonuçlar için en gerekli konuların başında geliyor.
Gün içinde, yaşadığımız koşulları nereye kadar kontrol edebileceğimizle de ilgili sorularla karşılaşıyor olabileceğiz. Koşullarımızın doğmasında ve etkilerinde ne kadar etkiye sahibiz bunları düşünmek, yakın gelecek için değerli ufuklar getiriyor olacak. Hangi değerlere ve ne kadar önem verdiğimiz gerçeğini unutmadan hareket etmemiz gerekecektir. Bunu yaparken de bir konuya dikkat etmek yararlı olacaktır: Hangi özelliğimizi ihmal ediyoruz? Hangi özelliğimizi kullanmıyoruz? Özelliğimizin liderliğini kabul etmiyoruz? Peki hangi özelliğimizin  bize göstereceklerinin yerine başkalarından gelen şeyleri koymaya başladık?

Sevgi ve ışıkla