Günle Gelen 06.02.17

Arayışlarımız için en uzak sınırlara kadar araştırmalar yapsak da yine hemen yakınımızda sonuçlanırlar.

Bugün, dirençlerimiz ve kendi içimizdeki asıl yaşam biçimimize derin yaklaşımlarda bulunuyor olacağız.

Her enerjinin içe ve dışa dönük etkileri vardır. Her birinin anahtar sözcüklerinin bizde ve çevremizde yansımaları oluşur. Bu konuda bir yanılgıya düşmemeliyiz: Her enerjinin iki yüzü vardır. Enerjilerin her birimizde farklı etkileri vardır, çünkü her birimiz özgün ve farklıyız. Bu yüzden de her enerjinin bize etkisi çeşitli ve farklı yollarla olur. İçimizdeki direnç noktaları ve hayatı yaşama biçimlerimize göre ondan etkiler alırız. Aynı kitabı okuyan iki arkadaşın farklı bölümlerden etkilenmeleri gibidir bu.

Yaşadığımız değişimlerde şu andaki farkındalığımıza ne kadar önem veriyoruz?

Geçmişte olan ve gelecekte olabilecek olanda kaybolmaktan vaz geçmek için neye ihtiyacımız var?

Günle gelen ilk etkiyle, dirençlerimiz öne çıkmaya başlıyor. Bu hafta dolunayın da etkisiyle bu konular oldukça kuvvetleniyor olacak. Son yıllarda oluşan en kuvvetli etkilerin bazılarını yaşayabiliyor olacağız. Bir tür direnç var ki altını çizmek istiyorum. Anladığımız, duyduğumuz, hissettiğimiz veya duygulara vurduğumuz her şeyin ağzımızın ucuna kadar gelip söylemek yerine görmezden gelmek çok önemli bir dirençtir. Olumlu ve ödül dolu olanı etkilemek için bu direnci dönüştürmeyi arayabiliriz. Söylememeyi seçmeye bir işaret diyelim. Böyle olunca, onun yerine ne söyledik? Veya aslında hangi gerçek onu bastırmamız yönünde etkiliyor bizleri?

Bu etkilerle herkesin kendine özel bir gerçeği ve kendi gerçeğini yaşadığını da hatırlayalım. Bunları paylaşmak için uygun zamanın geleceğini bilerek yaklaşalım. Herkes için farklı zamanlar farklı anlarda gelip, olanları görmemiz için bizlere gelecektir. Beklemek yerine, açık kalmayı seçelim. Dirençler ve etkileri önümüzdeki 3 gün boyunca arka planda sıkça olacak. Bu etkiyi bir kök bölgesi enerjisidir ve sınırlarımız ve onları nasıl bir hediye ve hazineye dönüştürebileceğimiz konusunda çevreliyor olacak.

Günle gelen bir diğer etkiyle, hem kendi hem de çevremizdekilerin hayatlarını yaşama biçimiyle ilgili gün içinde bir takım ani farkındalıklar buluyor olacağız. Sırlarımızı ve sırları keşfetmek de diyebiliriz buna. Saklanan şeyler değil, baştan beri gözümüzün önünde olan şeyleri anlıyor olacağız. Asıl büyük değişimleri ve yenilik getiren olumlulukları böyle buluyor olacağız. Uzun araştırmalar, uzun süredir düşünmeler veya arayışlarımızı tam da eve döndüğümüzde bir sonuca bağlıyor olabileceğiz.

Bugünle ilgili önemli bir ipucu da, kapasitemizi bize gösteren bir etkiyi yaşıyor olduğumuz. Bu etkiyle, ne kadar daha bu yaşadıklarımızı kabul edebileceğimizi veya bunlardan aldıklarımızı ne zaman görmeye başlayacağımızı artık tartışmamız gerektiğini anlıyor olacağız. Bu çok değerli ve önemli bir seçim hepimiz için. Hayatlarımıza olumlu ve huzur dolu olanı getiren bu seçimi yaparken destek gerekiyorsa almaktan çekinmemeliyiz. Çünkü getireceklerinin güzel yanları ne kadar yavaş başlasa da yakın gelecekte bize karmamızla ilgili gerçek aynaları tutuyor olacak.

Umudun oluşumuna katkıda bulunmaya ne dersiniz?

Sevgi ve ışıkla