Günle Gelen 05.12.16

Bedenimiz paniklediğinde, zihnimiz onu her zaman takip eder.

Bugün, hayat ritmimizin akışındaki pürüzleri görebiliyor, hayal gücümüz ve bedenimiz arasında kuvvetli bağlarla adımlar atıyor olacağız.

Hayat ritmimiz, hayatımızdaki zamanlamaları anlayıp onu beklememizle oluşur. Her şeyin, her eylemin kendine özgü bir zamanı vardır. Bugünkü enerjilerle, bu zamanlamaları ve hayatımızın ritmini tam anlamıyla görmeye başlıyor olacağız. Ritmin içinde olanları sıraya dizerken de, beden ve zihin enerjilerimiz elbette ki farklı etkileri çekiyor olacak. Bugün bu etkilerden, bedenimizi dinleyerek karar vermemizi gerektirenlere önem veriyor olursak, olumlu ve mutlu olana daha yakın olacağız.

Bedenimizin içinde oluşan tepkilerin bize yol göstermesine açılmaya ne dersiniz?

Her duygu, düşünce ve sezgi bedenimizde bir noktada bir belirti, farkındalık veya bir uyanış gösterir. Böyle etkiler, kendimizi güçlendirmek, kendimizden mesaj almak ve aslında DNA’larımıza kadar işlemiş olan hayatın bilgisinden yararlanmak demektir. Bugün, aşırılığa kaçma pahasına da olsa bedenimizi yeterince dinlememek sonucu panikler yaşıyor olabiliriz. Bu panikler, sabırsızlık, sinirlilik, alışkanlıklarımızı bozmak gibi birçok şekilde ortaya çıkabilirler. Gereksiz gerginliği önlemek için, çevremizdekilerce oluşturulmuş hayatları ve kendimizi iyi izlememiz olumlu olacaktır. Bu enerji ve etkisi için en kuvvetli destekçimiz hayal gücümüzdür. Çünkü hayal gücü bizi hayat amaçlarımız içindeki adımlara kolayca taşır ve böylece panik gibi duygulardan hızlıca uzaklaşabiliriz. Hayallerin içinde kaybolmak değildir bu. Hayal gücümüzün bedenimizden aldığı doğru sinyaller bize limitler ve sınırlar hakkında görüntüler getirecektir. Ne düşünüyorsak, ona genişçe bakalım ve orada gördüklerimizle sakin ve huzurlu olmanın ipuçlarını görüyor olacağız.

Gün içinde dikkatli olmamız gereken noktaysa, gün boyu yaşayabileceğimiz en kuvvetli etkilerin bile bir an için kimseyi ve kendimizi önemsemeden her şeyi yapabileceğidir. Böyle durumlarda, her şeyi yapmak istemenin altında yatan sınırlanma duygusuna bakmamız olumlu ve ödül dolu olanı getirecek hayatlarımıza. Böyle çalışmalar yapmak için de çok uygun bir gün, bugün. Bu alana girmek isteyen herkesi cesaretlendirmek isterim.

Günle gelen enerjiler için, bedenimizi yanlış anlama veya yeterli anlayamama tepkilerini sıkça görüyor olacağız. Böyle durumlarda, özellikle stres atıcı veya beden rahatlatıcı çalışmalar olumluluk ve mutluluk getirecektir. Kimimiz için spor, kimimiz içinse mistik beden çalışmaları bu konuda hepimize çok yardımcı olacaktır.

Sevgi ve ışıkla