Günle Gelen 05.09.16

Destek alamadığımızda sınırlarımızı aşma zamanı gelmiştir…

Bugün, bildiklerimiz, yaşadıklarımız yetmediğinde ne yapacağımızı seçiyor olacağız.
Burada önemli olan, basitçe seçmek değil. Önemli olan seçme biçimimiz. Çünkü bu seçimlerimiz bugün bütün enerjimizi yönlendiriyor olacak.

Bugün, rutinin dışına adım atmaya hazır mıyız?

Günle gelen enerjilerle, gün içinde sıkça sınırlarımızı gözden geçirmek zorunda kalacağız. Geçmişteki tecrübeleri, bu sefer eskisi gibi kullanmamak için gayret edersek ileri adım atabiliriz. Eskisi gibi kullanmak, o zaman böyle yapmıştım, bugün de bunu veya böyle yapabilirim, yapayım, yapacağım… demektir. Bir konuda ne kadar tecrübeli olursak olalım, gerçek adım, bir şeyleri örtmeye çalışıyorsak, az miktarda kaynağımız olduğunu görmektir. Bunu kabul ettiğimiz her alan ve konu, olumlu karma üretmeye açık bir liste olarak önümüzde duruyor olacak.

Burada bize ödül getirici nokta, zamanlama! Gün boyu karar verirken bildiğimizi sandığımız şeylerin hiçbirine takılmadan hareket etmeliyiz. Bugün, bunu sıkça deneyen kişiler görürsek, geçmişte kalmanın bir önemi olmadığı yönünde destek olmalıyız. Şu adımlar bizlere yardımcı olabilir:

  • Günlük olaylar ilk defa bugün olsaydı ne yapardık?
  • Hep alıştığım davranışlar bana hala daha yararlı mı?

Bu enerjinin bize gösterdiklerinin içinde özellikle vurguladığı bir nokta var. Bir konuyu, eskiden daha farklı çözebilmek için gerekli olan şeyin destek almak olduğu. Bunun önündeki en büyük engelse kibirli olmak. Kibire engel olan olumlu tavır ise, sınırlarımızı aşma çabasıdır. İlk adımımız, sınırları serbest bırakmak olabilir. Serbest bırakmanın esnekliğiyle, günün birçok ödülü bizi bekliyor olacak.

Kısacası çalışkan bir gün enerjisi bizi bekliyor. Bol ölçüde, denemeler, kimi zaman ısrarcı kişiler ve olaylarla karşılaşabiliriz.

Bugün izin verelim ve gözleyelim. Olumlu karmanın anahtarlarını elimizde tutuyoruz.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • Günle Gelen 05.Eylül.2016 _ Pazartesi
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]

Aşağıdaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz ?