Günle Gelen 05.06.16

Merak, yeni okyanusların içidir; karadaki güneş değil…

Birlikte olmanın, dışa açılmanın kıvılcımları ile başlayan bir gündeyiz. Yakın çevremizin değerini bilmek ve onları görmek bize değer ve olumlu düşünceler getiriyor bugün… Yeni ayın etkisinde yeni desteklerin veya hep aldığımız desteklerin orada olduğunu bilmenin sıcaklığı çok önemli konumda bu sıralar. Bu sebeple herkese eşitçe dokunan hareketlerle güne başlamak ve yeni dileklerimizle yavaşça, adım adım hayatımıza devam etmenin yararlı olduğu bir günü yaşıyor olacağız.

Bugün enerjimiz bir ölçüm cihazı gibi. Enerjimizi verdiğimiz noktada ne işe yarıyor ne işe yaramıyor olduğu gibi görebiliyor olacağız. Bunun bize yararı nedir? Çok, hem de gerçekten çok yararlı bir sonuç bu. Çünkü böyle günlerde hayatımızdaki ister beğenelim ister beğenmeyelim, artık bizim bir parçamız olmayan yönleri bulur atarız. Atmazsak? Koştuğumuzu düşünürken ayaklarımıza nereden geldiğimi göremediğimiz bir anda önümüze çıkan iplere dolanabilir ve düşebiliriz. Bunun anlamı o ipleri çözüp atana kadar yerde oturmaya devam ederiz demektir.

Biraz ayak parmak uçlarımıza  bakmaya ne dersiniz?

Günle gelen büyük bir yardım severlik var bu gün çevremizde. Herkesin enerjisine görünmeyen tohumlar ekmek büyük ödüller getiriyor olacak. Bu sırada aklımız kalbimizin önüne geçip peki ya ben? Diye sorabilir. Cevabı zaten verdiniz bile, verdiğiniz yardım sizsiniz. Bütün bunlar hem bizim ve  hem de herkes için. Kendinizi üzer gibi bana kimse birşey yapmıyor diye üzülmeyin. Çünkü Bugün olumlulukları, ayıklamaları, olumsuzlukları fark etmeyi beraberce yapıyoruz. Ve düşünmeniz için minik bir soruyla başbaşa bırakıyorum… Kıyıda köşede kalmış küçük gibi ancak büyük olan keşiflere hazır mısınız?

Biraz dikkat ve farkındalıkla yeni ayın etkilerini bol bol yaşayacağımız güzel bir pazar günü diliyorum…

Esin Batal

Günle Gelen – 05.Haziran.2016 – Pazar