Günle Gelen 05.04.17

Günle Gelen:Herkese karşı duyarlı ve koruyucu davranışlar göstermek, kendimizden başlayarak her seviyeyi ve şeyi etkilemekte rol oynar.

Bugün, deneyim ve anılarımızdan gelen işlerimizi kolaylaştırıcı alışkanlıkları kullanmakla ilgili ve dingin, sakin ve kendimizi dinleyerek geçirebileceğimiz zamanlara doğru adımlar atıyoruz.

İçinden geçtiğimiz ve dün buluştuğumuz enerjinin anahtar sözcüğü şok, şaşırmak, egonun gücü ve uyanış. Bu sözcükler bizleri korkutmamalı, tersine daha çok duyarlı ve farkında kılmalılar, çünkü bunun olanak ve yeteneklerini getiriyorlar. Güne, hissedebileceğimiz veya yaşayabileceğimiz şaşırtıcı konulardan sıyrılabilmek için eski deneyimlerimizden yararlanabileceğimizi bilerek devam edebiliriz. Belki olumlu da gözükse, dikkat etmemiz gereken bir yanı paylaşmak istiyorum. Hızlıca sıyrılırken kaçırabileceğimiz gerçekler ve asıl kendi yansımalarımız. Günle gelen etkiyle beraber, bize yaklaşan yüksek enerjili etkilerden uzak kalabilirken tam tersini önce bizim yapabilme olanaklarımız olacak. Yani, bize olacağına önce başkasına olsun da diyebiliriz buna. Bu bir tür hayatta kalma bile sayılabilir. Ancak olana uzaktan bakınca, bu hayatta bu zamanlarda en çok ihtiyacımız olan şey, bir ayna gibi duracaktır. Çünkü sürekli başkasına yönelmekten, çok az dokunulmuş bir biz ortaya çıkıyor. Burada önemli bir soruda geliyor:

Kendimiz, ne zaman “diğerleri” kadar değerli olacak?

Günün ilerleyen zamanlarında, kişisel dünyamız olumlu ve düşünceli olanı gösteriyor olacak. Çokça sessiz ve kendimize odaklı görüşlerimizi duyma olanağımız çok dazla. Bu içe bakışlarla her ince detaydan elde ettiklerimizle çok hafif ama etkili dokunuşlar ve etkilerde bulunabiliyor olacağız. Bu etkilerin önemli yanı, bunu yaptığımız o an bilemeyebiliriz. Bu yüzden bugünün ikinci yarsından itibaren, bugünü hatırlatacak veya anılarımızı bir süre için taze tutacak her şeyi yakınlarımızda tutmaksa olumlu ve ödül dolu olanı çağırmak demek olacak.

Günle gelen bir etki de, önemli ve yardımcı derecede net sezgiler ve düşünceleri görebilmek, onları kullanabilme veya hissedebilme. Aslında enerjimizi olumlu kullanmak, gerçekten başarılı biçimde anda kalabilmeyi de bize veren bir etki. Özellikle gün içinde hayatımızı düzenlediğimiz kurallara dikkatle yaklaşalım. Çünkü alışkanlık ve öğretilenlerden hangileri artık bize yeterince hitap etmiyorsa onları bulmak ve hayatımızı olumlu olana doğru sadeleştirme gücünü de yakalayabiliyor olacağız. Bırakmak isteyebileceklerimizden bazıları bizi şaşırtacak ve egomuzu bile meraklandıracaktır. Bunun yerine ne gelecek? Buradan sonra ne var önümde? Özellikle böyle zamanlarda enerji çalışmaları veya özel ve kişisel bakım çalışmalarımız da ekstra iyi sonuçlar verebilir.

Bugün içinde aile ilişkilerimizde dikkatli olmamızı hatırlatan bir etkiyle de karşı karşıyayız. Duyarlı ve yanlış konuları geride bırakmamak üzere dikkatli olmak hepimize çok yararlı olacaktır.

Sevgi ve ışıkla