Günle Gelen 05.03.17

Anılarımızda biriken soru ve kuşkular, bize doğru kişi ve kararları gösterir.

Bugün, bizlere yöneltilen sorulara doğruymuş gibi gözüken ve gerçek cevapları vermek arasında seçimler yapıyor olacağız …

Birçok enerji, bizlere seçimler ve yollar verir. Bu yolların hepsindeyse dikkat edilmesi gereken bir nokta yatıyor: Mutlaka doğruyu yapmayı istemekte takılı kalmak. Bugün enerji ve etkileriyle işte bu istek ve çevresinde birçok his, düşünce ve duyguyla karşılaşıyor olabileceğiz. Bir süredir biriken kuşku, soru ve arayışlarsa bugünlerde bizleri sıklıkla ziyaret ediyor olacaklar. Bu sırada, öncelikle kendimizden başlayarak özenli ve artık daha fazla bekletmemizin iyi olmadığı mükemmeliyetçilik yanılgısını da unutmamalıyız. Bunları hatırlamak bugün önemli gelecek adımlarımızı da başlatıyor olacak.

Her alışıldık, standart veya uygun olduğunu sandığımız mükemmeliyetçi davranışla, olumlu ve ödül dolu olanı erteliyor olabileceğiz. Niye mi? İşte cevabı: Herkes, yaşayarak bir birikim yapar ve bunlar yalnızca o kişiye özgü noktalar içerir. Bunları paylaşabiliriz belki ancak bunlara dayanarak kontrol etmeyi veya baskı kurmayı durdurmamız gerekiyor. Bunun tersini yaptıkça, gündelik iletişimimizdeyse ne doğruyu ne de yanlışı kaçırabiliyor olacağız.

Günün yarısından itibaren gelen bir diğer etkiyse, içimize baktığımızda birikenleri olumlu ve huzur dolu bir şekilde sindirmek için kendimize destek olma zamanının gelmesi. Her türlü enerjik, ruhsal veya zihinsel uğraşı, eğitim veya egzersize çok açık davranmanın ödülleri olacak bugün. Aslında kendimizi eğitmektir bunlar. Kendimizi eğittikçe, içimizde birikenleri yani anılarımızda yer alan kuşku, soru ve düşünceleri en olumlu ve yararlı biçimlerde almaya başlarız. Özellikle de içinde olduğumuz toplulukların bizlerden istedikleri davranışlara dikkatle yaklaşmalıyız. Bir yerde olmanın gerektirdiği gibi sandığımız onlarca şey aslında kendimizi beslemememiz veya eğitmememizin sonucudur. Böylece önümüze geleni doğru sanırız. Kısacası kendi kendimize baskı kurmayı bırakma zamanımız geldi. Her şeyi anlıyor gibi gözüküp, istediğimiz yönde ilerleyememeyi yaşamaya karşı olumluluk getiren adımlara ihtiyacımız he zaman vardır. İşte bugün, bu adımlar için hareket veya planlama zamanı.

Gün boyu, hepimize yardımcı olabilecek bir etki var; neye sahip olduğumuzu görebiliyor olmak.
• Kimler gerçekten bizimle?
• Kimler bizim gerçek potansiyelimizi anlıyor?
• Kimler bunların tersini yapıyor?
• Kimler ya da hangi koşullar bize sahip olduklarımız karşısında en olumlu geri dönüşlerdi veriyor?
Bugün bu soruların cevaplarını kolayca veriyor olacağız. Ayrıca vereceğimiz cevaplarla, kendimize de sağlıklı bir ayna tutuyor olacağız. Bu aynadaki güzel ve enerjik portreye bakmaya ne dersiniz?

Sevgi ve ışıkla