Günle Gelen 04.12.16

Gerçek iç huzur, yalnızca zihnin değil bedenin de sakinliğe erişmesidir.

Bugün, zamanlama ve dengeli hissetmek konusunda duyarlı ve başarılı oluyor olacağız.

Birçoğumuz huzuru, zihinsel bir sakinlik sanır. Elbette bu etkenin de payını yok göremeyiz, ancak gerçek huzur bedensel enerjimizin düzene ve dengeye gelmesiyle ilgilidir. İç huzurumuzu bedenimizi dinleyerek yakalarız. Bedenimiz bu dünyadaki yansımamız olduğu için ve bu dünyadaki en önemli kavramlardan biri de zaman olduğu için bedenimizi dinlemenin anlamını görüyor ve zamanlama konusunda bütün algılarımız açık hale geliyoruz. Böylece ne zaman ne yapmak konusunda bilinçli ve kendimizi ileri derecede kontrol edip hayatlarımıza olumlu ve uyumlu olanı çağırıyor olacağız.

Tam olarak bizi anlatan hareketlerin de bize özel zamanlarda olmasına açık mıyız?

Önemli bir nokta da, hiçbir şey yapmamak veya özellikle çekinmek değil, her şeyi kendi ritminde yapmaktır. Yapılması gerekenler listesi uzun olduğu halde hala daha sakin olabilmemiz ve yine de huzurla hepsini yapabilmemiz çok doğaldır. Bugünkü enerjiler de bizi bu güzel deneyime çağırıyorlar.

Günle gelen enerji, bizi oldukça suskun bir gün geçiriyoruz gibi gösterebilecek çevremize. Hâlbuki bu sessizlik kendimizi kendi zamanımız hakkında dinlemekten gelecek. Bugün özellikle istediğimiz anda istediğimiz konuyla ilgili kendimizi düzenlemeye başlatabileceğiz. Önemli olan bilinmezliklerin kafamızda ve hislerimizde açıldığı ve çözümlendiği anları görmek olacak. Böylece ödül dolu olan ve başarılı olan bize geliyor olacak.
Kendi ritmimizi hissetme enerjisi ile dolu olan bugünde, odaklandığımız her konunun genel gidişatını görebiliyor olacağız. Böylece, davranış dokularını ve kalıplarını anlıyor ve bu konuda bilinçli oluyor olacağız. Kısaca, kendimizi motive hissediyor olacağız, çünkü görmek ve bilmek bize eminlik ve neden-ne için sorularının cevaplarını veriyor olacak. Böylece her alanda her şeyi yapabilir hissedip yalnızca güveni bulduğumuz bir hayat ritmini de takip ederek, hayatımıza olumlu ve ödül dolu olanı davet ediyor olacağız.

Günün dikkat edilmesi gerek noktasıysa, zamanlama yeteneğini az değerlendirip sanki bir durma veya sıkışma sanmak olacak. Böyle anlarda birbirimize, bize bunu hissettiren konuya ara verip küçük farklılıklar yapmak konusunda yardımcı olabiliriz. Geriye doğru genel bir bakış attığımız anda sakin, olumlu ve aslında ne kadar yol aldığımızı gösteren adımlarımızı görebiliyor olacağız.

Sevgi ve ışıkla