Günle Gelen 04.10.16

Sessiz sinema kişinin kendini dinlemesi için bir fırsattır.

Bugün, istediğimiz konu ve kişilere ulaşmakta zorluk çeken enerjileri yaşıyor olacağız…

Bazı enerji tipleri bizlere nefes almayı hatırlatmak içindir. Hayatımızdaki her şeye kısa sürede çözüm bulmak bizi yoracaktır. İşte böyle zamanlarda nefes almak için herkesin bir şeyler denediğini göreceğiz. Bu kadar çok enerjiyi aynı anda görebilme olanağımızsa genelde yoktur. Bu yüzden de bugün, aradığımızı bulamıyoruz gibi hissetmemize yol açacak etkiler yaşıyor olacağız.

Böyle bir enerjiyi yaşayarak geçireceğimiz bir gün ne anlama geliyor?

Hayatımızdaki her şeyi yorumlamanın en az iki yolu vardır: Onu geride bırakmak ve dönüp ona bakmak! 

Bununda iki temel anlamı var bizler için: İlki, dinlenmek ve kendimizi gözden geçirmektir. Yaptığımız hiçbir şey kimseye ulaşmadığında sessiz film ya da pantomim sanatçısı gibi hissedebiliriz. Pantomimciler hiç ses çıkarmadan bir mesaj vermek için uğraşırlar. Böylece bizlere anlatmaya çalışırken kendileri de içeride, sessiz dünyalarında değişik birçok mesaj ve deneyim öğrenirler. Bu yüzden bir kere rayına oturunca hızlı ustalaşan sanatçılara dönüşürler. Bizler de gün içinde “madem duyulmuyorum o zaman kendi içime bakayım…” dersek olumlu ve mutlu bir günü yaşıyor olacağız. Burada dikkat etmemiz gereken nokta ise ısrarcılık konusunda kontrollü olmak.

Herkesin duyduğunu ben de duyabiliyor muyum? Duymadığım neler olabilir?

İkincisiyse, her şeyin gerçekten çok yavaşladığında önemli bir yarar sağladığı. Yaşadığımız enerjiye eşlik eden çok derin bir yaratıcılık desteği var bugün. Gün ortasında iyice hissedeceğiz. Ne yapıyorsak yapalım, eğer yavaşlayabilirsek büyük ödüller hayatımıza gelmek için bize çekiliyor olacaklar. Günümüzde buna “Organik hızlarda yaşamak” deniyor. Bugün her şeyi yapmak yerine, olabilecek olanı yapmanınsa büyük bir olumluluk yanı var. Olabilecek olanlar nedir? Bilebilir miyiz? Dersek, evet bilebiliriz. Çünkü sezgilerimiz yardım edecek. Anlık ve bize iyi gelen yönü bildiren sesleri duyabileceğiz. Sezgilerimizi daha kolay duyabilmek için yavaş nefes almak ve kendimizi küçük gündüz düşlerine bırakmaksa iyi bir başlangıç olacak.

Hızlı olmak ve yavaş olmak arasında hayatımıza bakınca ne farklar var?

Günle gelen bir etki olan tedirginliklere karşı, birbirimize şunu hatırlatarak olumlu karmanın yollarını açabiliriz: Bazen en büyük yardımı, başkalarına değil kendimize ederek yola çıkabiliriz!

 Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • Günle Gelen 04.Ekim.2016 _ Salı
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için:

Aşağıdaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz ?