Günle Gelen 04.08.16

Sabır, emin olduğunu bilmektir …

Bugün, sabırlı olup beklemek ve ne aradığını bilip harekete geçmek arasındaki geçişi yaşıyor olacağız.

Günün ilk yarısında, merak ettiğimiz konular üzerine düşünmeyi seçiyoruz. Bu seçim bize gerekiyorsa sabır ile beklemek konusunda görüş sağlıyor. Bu enerjinin ilk aklımıza getireceği ise kafa karışıklığı. Çok fazla zihnimizin eseri olmazsak, bu etkiyi ödül dolu anlara değiş tokuş edebiliyor olacağız. Sabırlı ve sakince durup düşünmek, bize göremediğimiz noktaları getirecek. Kafa karışıklığı, bir endişedir.

Endişelerimizi bir kenara bırakıp, yakın geleceğimiz için fark edebileceğimiz noktalara açılmaya ne dersiniz?

Çünkü bu açılma bedenimizde sağlamlık ve kas gerektiren egzersizlere denk geliyor olacak. Belki sizler içinde uygunsa, bugün özellikle de kemik sağlığını güçlendiren egzersizlere zaman ayırabiliriz.

Günle gelen bu enerjinin farklı etkileri de var. Bizi bizlerle aynı hayalleri veya endişeleri taşıyan kişilere de yaklaştırabilir. Bu konuda dikkatli olmamız gereken nokta: Olumsuz duyguların bir çekim merkezi oluşturduğu arkadaşlıkların doğmasına karşı, temkinli davranmamız gerektiğidir. Beraber yakınmak, olumlu bir eylem olmayacaktır.

Olumlu duygulara yakın durmayı ve yakınlaşmayı kabul etmeye ne dersiniz?

Günün diğer yarısında, bir konuda ne yapmak istediğimizi ve bunun için ne gerektiğini bilerek ilerliyor olacağız. Bu enerji ani gidip gelmelerle belirebilir. Yani günün ikinci yarısında “evreka”/”buldum” anları yaşıyor olacağız. Sonrada bunu uygulamak için gereken anı bekliyor olacağız. Bu anları kaçırıp, ‘keşke o dakika bunu yapsaydım…‘ dediğimiz anlar olabilir. Zorlamak ise olumlu etki veremeyecek. Bu anları doğal bir biçimde görüyor olursak daha başarılı olacağız.

Zamanın akışını gözlemeye ne dersiniz?

Bu enerjide dikkatli olunması gereken noktaysa, sürekli bir şeyler yapıyor olmaktır. Bu bilinçli yorgunluk, elimizde olanı tüketmek anlamına geliyor.

Bu durum içerisinde:

  • Doğru ve doğal anlarda,
  • Onlara uygun hareketlerle sanki ZEN anlayışındaki gibi,
  • Kendimizi yormadan atabileceğimiz adımlara yönelirsek

olumlu karmayı davet ediyor olacağız.

Yorgunluk yerine, akıştan gelenlerle bir olmaya açılmak ister misiniz?

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • Günle Gelen 04.Eylül.2016 _ Pazar
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]

Aşağıdaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz ?