Günle Gelen 04.05.17

Günle Gelen:Zaman, sabır, ödül …

Zamanlama ve çekingenlik, bir an pürüzken bir an hazine olurlar.

Bugün, sabrın farklı seviyeleri ve elimizdekilerin hayatımızdaki yerleri için adımları atıyoruz.

Ne zaman yeterince deneme yanılma yapsak ya da deneyime sahip olsak, biriktirdiklerimiz taşmaya başlar. Onlardan aldıklarımızı farkında olalım ya da olmayalım, bilelim ya da bilmeyelim vermeye başlıyoruz. İçinden geçtiğimiz enerjinin bugün bize verdiği enerjiyle, önce kendimize ait sorulara bakmaya başlıyoruz. Yeterince cevabımız olduğundaysa paylaşımlarımız için adımlarımız geliyor olacak. Bu adımların her seferinde nasıl sonlanacağını bilmediğimiz için sabır seviyemiz çok önemli hale geliyor. Olumlu ve ödül dolu olanı çağırmak için, gün boyu sabır duymakla ilgili birçok güce ve egzersize sahip olacağız. Onları uzanıp almaya ne dersiniz?

Hayatın yönlerine dikkatli bakmaya devam ediyoruz. Hangi yönde ne kadar birikimimiz olduğuna göre hassaslıklarımızı görüyor olacağız. Az bildiğimiz bir alanda kendimize de sabırsız ve öz-şefkatsiz yaklaşabiliriz. Kendimize daha merhametli yaklaşmalıyız.

Günle gelen bir diğer etkiyse, bir iki uçluluk hissini gösteriyor bizlere. Hem sezgilerimiz yoluyla bilebiliyor hem de bunu söylemekten çekinip bilmiyorum rolüne girebiliyor olacağız. Bu hem biliyorum/hem bilmiyorum hissi bizleri etkiliyor olacak. Çünkü içimizdeki gücün nerede kabul göreceğini bilemeyebiliriz. Böyle zamanlarda biraz yalnızlık ve kendimizi dinlemek gerekli cesareti doğurabiliyor olacak.

Her şeyden önce kendimize cömert olmak için neler yapabiliriz?

Günle gelen etkilerle bir konuya teslimiyetle yaklaşmamız daha doğru olacak; bilgi veya deneyim nerden gelirse gelsin onu kabul etmek. Yılın en dişil enerji kısmında olduğumuzu hatırlarsak, bu teslimiyet bize önümüzdeki 4 ayda doğurgan ve güzel sonuçlarla geri geliyor olacak.
Bir konuda dikkatli olmamız gerekiyor; elimize geçen ne varsa sorgulamadan veya hesaplı olmadan harcamak. Böyle bir hisse kapılırsak veya bir geri bildirim alırsak, yaptığımız şey bittiğinde ne olacak diye düşünmek çok yararlı olacaktır. Yalnızca maddi değil duygusal konularda da kendi gerçeklerimizin yansımalarıyla karşılaşabileceğiz. Bu sebeple bizim iç dilimizi gerçekten anlayan kişilerden düşünce ve duygu desteği de almak için uygun bir gündeyiz. Belki biraz kolay değil ancak çabaya kesinlikle değecek bir emek olacak bu hepimiz için.

Sevgi ve ışıkla