Günle Gelen 04.04.17

Günle Gelen:Büyük iniş ve çıkışların, büyük yararlar ve katkıları olabilir.

Büyük iniş ve çıkışların, büyük yararlar ve katkıları olabilir, aslında katkıları seçersek hem de her an yararları olabilirler.

 Bugün, günün karmaşasını geride bırakmayı görebilmek ve başlangıçlar için gereken inişler ve çıkışları görüyor olacağız.

Bugün gelen enerji değişimine hazırlık olarak günün başından beri birçok zengin ayrıntıyla dolu, detaylarla dolu bir etkiyi yaşıyoruz. Gün içindeyse sayısız, hatta görebileceğimizden fazla olanak ve fırsat her yerde bizlerle olabilecek. Ancak böyle bir günün akışında büyük sürprizler gibi büyük karmaşa hisleri de geliyor olabilecek, dikkat cekmek istiyorum. Hatta sürprizlerin bazıları ise derin ve çarpıcı olabilecek benden söylemesi 😉 Özellikle de iş ve özel hayatlarımızı birbirinden ayırmakta zorlandığımız anlarda, ikisinin birlikte yaptığı etkilere karşı dikkatli olmamız gerekecek. Hatırlayalım ki içinde olduğumuz dünyaların, bizlere etkileri vardır. Kimi zaman birlikte kimi zaman da tamamen ortadan kaybolup boşluklarıyla yaptıkları etkilerle bize farklı yönler gösterirler. Bu çarpıcı etkilerden korunmak için çoğunlukla kabuğumuza çekiliriz. Egomuz bizi en yüksekte hissedermiş gibi destekleyebileceği gibi kenarda saklanmaya da götürebilir.
Diğer taraftan bu etki bize çok değerli bir şey öğretebilir. Eğer seçersek elbette; istediklerimize ulaşmak için bazı bölünmeler olacaktır ve bu bölünmeleri yaşamak bile bir sorumluluktur. Eğer bütün adımlara aşırı bir kontrol hissiyle sahip olmak istersek, adımların arasındaki ve içindeki boşlukları, kimi zaman arkalarındaki zorlamaları göremeyebiliriz. Böylece hiç beklenmedik ve bizi olumludan uzak tutan olayları da yaşama olasılığımız artar. Olumlu ve ödül dolu olanı çekmek için, gördüğümüz her ritim değişikliğinde kendimize bir nefes hediye etmemiz değerli olacaktır.

Günün ikinci yarısındaysa yaklaşık bir hafta boyunca bize yeni etkiler sunacak olan bir enerjiyi yaşamaya başlıyoruz. Uyanışlar ve şoklar ya da büyük inişler ve çıkışları beraberinde getiren değişimin anahtarı olan büyük kapılardan birinin etkileri diyebiliriz buna. Temeli ise egomuza dayanıyor. Özel bir amaç gütmeden yalnızca ben nasılım, ne yapıyorum sorularının bambaşka sonuçlarına giden bir yol geliyor. Egomuzun bir özelliği de, yapmak istediklerimizi çok kolay ve hızlıca belirtmesidir. Her adımda yaptıklarımızın bizi şaşırtmasına açılmaktır bu. Şaşırtmaya ve şaşırmaya açık kalmaktır. Böylece, sezgilerimizi de daha net duymaya başlamak için olanaklarımız olacak.

Günle gelen bu etkiyle beraber, neden bunlar benim başıma geliyor gibi soruları daha çok duyuyor veya hatırlıyor olacağız. Cevaplarımızsa kendimizi korumak yönünde olacaktır. “Bir daha bunun olmasına izin vermeyeceğim…”, gibi korumacı cümleleri sıkça duyabileceğiz. İçe dönük bir bakış açısıyla bu etki başlıyor. Etkiyle kendimizi ve içimizi daha çok düşünüyor olacağız. Burada bur not düşmeliyim çünkü bu bencillik değil, bir değerlendirmedir aslında.

İçimizdeki hassas noktaların hediyelerini görmeye ne dersiniz?

Bu etkinin çok değerli bir özelliği olacak hepimiz için, bizler farkında bile olmadan hayat değiştiren tohumlar ekebileceğiz ve içimize ekilebilecek. Bu tohumların içimizde yeşermesi için en çok ihtiyacımız olan, her an yeniliğin içine atlayabilecek cesaretle dolu olmaktır. Neyi göstereceğini bile bilmediğimiz bu cesaretin sıcak enerjisi, içimizde olumlu ve ödül dolu olanı çağırmak için, önümüzdeki 8 ayda da bizlerde önemli bir yer tutuyor olacak.

Sevgi ve ışıkla