Günle Gelen 04.03.17

Pratik ve doğal olanın dilini öğrenmek için “yaşamaya” önem vermeliyiz.

Bugün, gözlem yeteneğimizi kullanmak ve kafamızın içindeki bütün sorunlara cevap bulmak konusuna adımlar atıyor olacağız …

Her enerjinin içinde bir an gelir ve çevremizdekilerin davranışlarının bize nasıl etkidiğini onlara değil kendimize bakarak görmemiz gerekir. Bugün, çevremizle ilgili gözlem yapmanın en değerli kurallarından birinin aynı zamanda kendimizi gözlemek olduğunu yaşıyor olacağız. Kimi zaman artık uzaklarda kalmış, eski bir “ben”i bile gözlemenin ne kadar ödül getirici olduğunu fark ediyor ya da etmek için harekete geçiyor olabileceğiz.

Günün enerjisiyle beraber, sebep sonuç ilişkileri aramadan ve de pratik konulara yönelmek için bir destek buluyor olacağız. Ana teması kuşkular yani soru sormak olan bu enerjinin, bizlere verdiği en önemli şeylerden biri de bir konu üzerine düşünürken farklı yollar yakalamaya açık olmamızdır. Bu yüzden güne değerli bir mesajı hatırlıyoruz gibi başladığımızı düşünebiliriz. Çok yönlü olmak, her an farklı açı ve yenilikleri görebilmenin kendi esnekliğimize dayandığını hatırlıyor olacağımız. Bu yüzden de, bugün iş alanında fark yaratan adımlar atma veya bu adımları planlama için önemli bir gün.

Günle gelen bir diğer etkiyse, içimizdeki sorulara veya uğraştığımız alanlarda bir çözüm bulmaya çalışırken bakış açımızın değişmesi olacak. Olumlu ve ödül dolu olanı çağırmak için, hayatın içine daha yakından bakmamız gerektiğini görüyor olacağız bugün. Hayatın içindeki her alan, onu yaşamak konusunda yeniliğe açık olmamızı tekrarlıyor. Bu açık olmak da, öncelikle aklımızdan geçen sorulara karşın zihnimizi sakinleştirmek demektir. Ancak sakin bir zihinle, her şeye karşı açık oluruz. Her şeyin neden ve niçinlerini bugünlük bir kenara bırakalım.

Olumlu ve huzur dolu olanı yaşamanın bir anahtarı da bu etki de yatıyor olacak; Değişim ve yeniliğe açık olmanın bir şartı da, onu uzun uzadıya zihnimizde çekiştirmek yerine onu yaşamaya başlamamız olduğudur. Yargısızca yaklaşmak bu etkinin en değerli yanıdır. Bunu yaparken de, hem geçmişe hem de yeni ufuklara aynı anda bakmaya çalışmak yani dengeyi aramak çok yapıcı ve gerekli olacak. Denge, bir topluluk enerjisidir aynı zamanda. Herkesin herkese olan etkilerini gözlemek gibi değerli bir yeteneğimizi kullanırken, gözlemlerin içinde takılı kalmamayı anladığımız bir etkidir. İçinde bulunduğumuz toplulukları unutmadan, önce kendimiz olmaya konsantre olmamız gerekiyor. Kuşkular teması burada ve bugün bizlere, her sorunun ve kuşkunun, aklımızda durmadan dolanan düşüncelerin, bize derin hatta kimi zaman mistik soruların varlığını hatırlatıyor olacak. Bu tür zorlu soruların cevabını bulma isteği sırasında çevremizdekilerin etkisinde kalmamamız önemli olacaktır. Tek bir doğru gibi sınırlayıcı bir inanca da kapılmamak çok değerlidir. Eskiden beri gelen ve artık olumludan çok olumsuz olan kişiler, inançlar veya alışkanlıklarımızı da geride bırakmamızsa iyi olacaktır.

Hafızamızın kendimize en olumlu şekilde yardımcı olması için nelere ihtiyacımız var?
Gerçekleri anlatan detaylara açık olmamızı engelleyenleri bırakmaya ne dersiniz?

Sevgi ve ışıkla