Günle Gelen 04.02.17

Hepimizin en büyük hikayesi, kendimizizdir.

Bugün, çevremizde ya da hayatımızda aradığımız önemli şeylerin altında, hep kendimizin yattığını yeniden keşfediyor olacağız.

Hayatlarımızın çeşitli evrelerinde yüzlerce belki de binlerce farklı konuya el atıp onların bize uygunluğunu ya da sevip sevemeyeceğimizi deneriz. Bu bizlerin hayatı keşfetmesidir. Kimi zaman bir yemek, bir alışkanlık, bir spor dalı kimi zaman da arkadaş grupları bile olabilir. Bugün günle gelen en önemli etkilerden biri, meraklı olmak. Meraklı olma etkisiyle, ne kadar çok şeye bakarsak bakalım yorulmadan yenilere açık oluyor olacağız. Aslında merak etkisinin en önemli yanlarından biri de, seçimlerimizi netleştiriyor olması.

Kendimizi sınırlamadan attığımız adımlardan beslenmemize ne kadar izin veriyoruz?

Günle gelen etkilerle, ne kadar çok şeyle ilgilenirsek o kadar sağlıklı bir birikim yapıyor olabileceğiz bugün. Birçok ufku izlemeye, görmeye ve duymaya açık oluyor olacağız. Yeteneklerimizi sakin, kolay ve anlayış içinde bulabileceğiz. Bugün günle gelen yeteneklerimizi bulabilme etkisi gerçekten çok değerlidir. Çünkü alışıldık veya çevremizce söylenenler sebebiyle, her yaptığımızın ya da parçamızın düzenli olmasına koşullanıyoruz. Kendi özgün ve gerçek yapımızı keşfetmemiz bu sebeple uzun zamanlar alıyor. Oysaki bugün, serbest bıraktığımızda gerçek kendi sesimizi duymaya daha yakınız.

Kuvvetli bir deneme yanılma alanında duruyoruz. Günle beraber, birikimlerimizin bize neler kattığını daha rahat anlıyor olabileceğiz. Bugüne kadar elimizde olanların hayatlarımızda gerçekte nereye oturduğuna karar vermek üçün kuvvetli bir desteğimiz var.

Bize gerçekte yardımcı olan, olumluyu getiren şeyleri nereye koyuyoruz?

Hayatı inşa etmenin, dürüst ve açık olmaya ihtiyacı var. Günle gelen etkilerle seçersek eğer, bu ihtiyacı kolayca giderebiliriz. Elbette bununla beraber ince bir çizginin diğer tarafı olarak aşırı soru sormayı da görüyor olacağız. Bu sorularımız özellikle hayatımızdaki birçok alanın yontulmadan bize yararlı olup olmayacağı üzerine olacak. Yani doğallık endişesini taşıyor olabileceğiz. Böyle mi iyi? Yoksa önce bu konuda eğitilmezsen olumsuz olur mu? Böyle konularla karşılaşırsak, kendimize veya çevremize her şeyin zaten bu en saf halleriyle başladığını hatırlatmamız olumlu ve kabul dolu olanı getiriyor olacaktır.

Akşamın ilerleyen saatlerinde değerli bir başka etkiyle karşılaşıyor olacağız. Çevremize ve başkalarına yoğunlaşırken kendimize az ilgi veriyor olabileceğiz. Değerli olanı kimi zaman görmekte zorlanabileceğiz. Paylaşmak ve değerli olanı bulmak üzere attığımız adımlar yavaşlayabilir. Gözlem gücümüz daha yüksek olacaktır. Gördüklerimizin bize olan etkisini görmezden geliyor olacağız. Gördüklerimizi anlatmak ve yaymanın gücüyle mutlu olup, kendimize nasıl etkidiğini unutuyor olabileceğiz.
Hayatlarımızı anlatmak istediğimizde, elimizdeki en büyük hazine yaşadıklarımız yani bizizdir.

Bugün günle beraber, kendimizi duyma olanaklarımız artıyor. Buna açılmaya ne dersiniz?

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?

[contact-field label="İsim" type="name" required="1"/][contact-field label="E-Posta" type="email" required="1"/][contact-field label="Telefon" type="text"/][contact-field label="Yorum :)" type="textarea" required="1"/]