Günle Gelen 03.12.16

Beklemek, her gün yaptıklarımızı yapmaya devam etmektir, durmak değildir.

Bugün, alışkanlıklarımız ve düşüncelerimiz sonucu yaptığımız her şeye sarılıp, sonuçlarını alana kadar ritmimizi koruyor olacağız.

Kendi enerjimizle, hayatımızı tanımlamak için birçok şey yapıyoruz. Bugün bu yaptıklarımızın nereye gittiğini bilerek onları yapamaya devam ediyor olacağız. Yaklaşık yedi gün sürecek olan, bedenimizi ve kendimizi dinlemek ve akışta kalmak üzere geçireceğimiz bir zaman dilimine geldik. Bu aralıkta, gözlemci ve anlamaya çalışan tavırlar içinde olacağız. Hayatın ritmine daha belirgince katılmaya başlayacağız. Hissetmekten çok, yaparken bulacağız kendimizi. Bedensel tepkilerimizi dinleyerekse olumlu ve ödül dolu olanları davet ediyor olacağız.

Hayatın her anının değerini fark etmeye ve ona açılmaya ne dersiniz?

Bugün, hayatın içindeki her anın nereye gittiğini görmek üzere hepimiz kendimize özel bir bilinçle adım atmaya başlıyoruz. Farkındalığa olan ihtiyacımızın farkına varıyoruz. Bu farkına varma, bu sefer sorularla değil, enerjimizi hayatın ritmine verince olanları gözleyerek oluyor olacak. Hayatın ritmi bağlayıcıdır. Hayatın ritmi ile  yolculuk ediyor ve onsuz çok az hareket ediyoruz. Bugün hayatın ritmini kendiliğinden bulanlarımız ve bizimle birlikteyken bulanlar da olmak üzere, hepimiz hayatımıza derinden devam ediyor olacağız. Bu doğallık, bizlere şifa ve bilinç getiriyor olacak. Büyük keşifler değil ancak kendimizi görmek adına gelen dur, bunu izle biçiminde süreçlerimiz olacak.

Çevremizde sıklıkla, her şeyi değerlendirmek isteyen ve bunu yaparsa nasıl da büyük olanaklara kavuşacağını söyleyen kişiler görüyor olabileceğiz. Bu kişilere dikkatimiz verirsek, çevredeki herkesle nasıl bağlar kurduklarını göreceğiz. Hayat ritminin aktif birer parçası olmanın örnekleri olacak bu durumlar. İzleyip, anlamak ve bizim ritmimizde ne kadarına yer vermek istediğimizi kendi içimizde çözmemiz gerekiyor olacak. Bugün derin bir iç diyalog günü olacak bizler için. Bu sesleri dışarı vermek için ancak doğru kişilerin gayretini görmemiz gerekiyor. Gördüğümüzdeyse, buna kapanırsak bazı fırsatları kaçırıyor olacağız.

Günle gelen ve dikkat etmemiz gereken bir noktaysa, yanlış kararlarla kayıp sanarak kesip attıklarımız olacak. Son zamanlarda yaşadığımız enerjilerin aynı zamanda koşullamalara yani başka insanlar ve olayların etkisi ile varılan noktalara açık olan yanları vardı. Hayatımıza olumlu ve destekleyici olanı çekmek için, bu koşullamaların ne zaman farkında varırsak varalım onları bırakabilmek için gayret vermemiz en iyisi olacaktır. Bizleri bu aralar koşullanmalara doğru götüren kişilerin ortak bir enerjik özelliği olacak. Tanıyabilmemizin ipucu ise, hayatlarının büyük kısmına baktığımızda ister uzak isterse yakın olsun gelecekteki birçok idealden veya yüksek amaçtan habersiz veya vaz geçmiş kişiler olduklarıdır. Böyle konuları çok da iyi örtüyor da olabilecekler. Ancak en ufak kuşkuda kendimize ve çevremize yolumuzdan dönmemek üzere cesaret ve samimiyet vermemiz yeterli olacaktır.

Sevgi ve ışıkla