Günle Gelen 03.06.16

Hiçbir şey durduk yere başlamadığı gibi, durduk yere de bitmez…

Bu gün, bir var bir yok gibi bizi ziyaret eden düşüncelerden, ileri gitmek için bütüne bakma günü. Bugün, kafamızı kaldırmanın güzel ödüller vereceği bir gün.

Kafamızı kaldırmak?

Evet çünkü, dünle beraber biraz içimize gömülüydük. Bunu bu sabahla beraber geride bırakıyoruz. Bıraktığımız gibi de önemli bir gerçekle karşı karşıyayız. Parçalarla değil, bütünle göz göze geliyoruz.

Günümüz, içimizle meşgul olmakla başlıyor. Başkalarını duymaya biraz kapalı olabileceğimiz bir zaman dilimi bizimle. Sonrasında, güneş yükseldikçe, bu gün bize bir soru verecek. Öncelikle, soruları cevaplamaya kendimizi açmaya ne dersiniz?

Sorumuz ise, bu gün değişim yaratabilir miyiz? Yoksa ben olmazsam değişim olmaz deyip kimseyi dinlememeye mi niyetimiz var?

Bu cevaplardan herhangi birini elbette seçebiliriz. Bu gün içinde denemek, denemeler yapmak için kuvvetli etkiler var. Bu günün getirdiği denemeler yapma enerjisine göre neyi seçtiğimiz elbette herşeyi değiştirecek. Başkalarının hayatlarında değişikliklere sebep olmak, herkese bir şey öğretecektir. Böylece hepimiz için bir sorumluluk olacaktır. Bugün sorumlulukları paylaşmaya hazır mıyız?

Paylaşmazsak, kendimizi küçük kaosların ortasında bulabiliriz ve sonra da nelerin ortaya çıkacağını bilemeyebiliriz. Ya da diğer seçeneğe ne dersiniz?

Bu biraz daha zor; değişim ben olmadan olmaz deyip, herşeyin merkezine oturmak isteği.

Gerçekten herşeyin ortasında olabilir miyiz?

Kimimiz bunu seçebilir. Ancak, bu tür etkiler, toprak etkileridir. Toprak etkisi nedir? Toprak etkisi merkez olma isteği ile diğerlerini görmezden gelmektir. Birimiz merkeze oturursa, orada olmaktan dolayı arkamızdan başlayarak birçok bölgeyi görmemeye başlarız. Göremezsek, bencillik ile karşılaşırız. Bu gün, içimizden açılmaya başlama günü. Bu yüzden dikkatli ve duyarlı olmalıyız.
Kendimizi harekete, enerjinin etkisiyle herkese açmaya hazır mıyız?

Esin Batal
Günle Gelen – 03.06.16 – Cuma