Günle Gelen 03.05.17

Günle Gelen: Hayatın yönleri …

Hayatı bağlı olduğumuz hissettiğimiz iki önemli bağ vardır: Toprak ve kalp.

Arayan, yazan, soran, seans ve danışmanlık isteyen tüm sıcak kalpli dostlarımın ilgisine minnettarım. 9 Mayıstan sonra İstanbulda olacağım sevgiyle iletiyorum.

Bugün denge, huzur ve hayatımız yönleri hakkında karar vermek üzere adımlar atıyor olacağız.

Zihni bırakmak hepimiz için bazen zordur. Bugüne, zihnin liderliğini bırakmak istemiyorum kaygıları ile başlayabiliriz. Hatta zihin basit veya kestirip atan yargılarla hepimize çok yardımcı oluyor gibi gözükebilir bile. Böyle gözükünce de, günün ilk kısmında sıkça “zorunda mıyım?” sorularını duyabiliriz. Sonucunda da bol itiraz, toplulukların parçası olamama veya isteksizlik gibi konularla da çokça karşılıyor olacağız. Dikkat etmemiz gereken bir nokta da, gözümüzün önünde olan birçok konuyu kaçırma olasılığımız. Karıştırmak da elbetteki dünyanın sonu değil! Ancak kaçırmaktan şüphelenirsek de sakin kalıp, odaklanmak istediğimiz şeylere baştan başlayıp, gözden geçirmemiz gerekiyor demektir. Böylece olumlu ve beklenmedik olanakları da bulabiliyor olacağız diyebilirim.

Günün ikinci yarısıyla beraber, yepyeni bir enerjiyle başlıyoruz. Yılın en dişil enerjilerinden birinden geçiyoruz. Bunu yaparken de, yol gösterici işaretlerin ve kuvvetlerin etkilerini yaşıyor olacağız. Kimi zaman çevremize yol gösteriyor, kimi zamanda kendimiz yolumuzu arıyor olacağız. Kısacası Arama çabamız üst seviyelerde olacak. Ekonomiden, hayat amaçlarımıza kadar büyük bir yelpazeyi ekiliyor olacağız. Gerçek anlamda değişime yol açacak olan bir enerji kapısından geçiyoruz da diyebiliriz.

İçinden geçtiğimiz bu yeni enerjinin dünyevi olan her şeyle çok ilgisi var. Bu konudaki ilk etkiyse, aklımıza ne gelirse gelsin, ne kadara mal olacak, kimlerle paylaşacağız, kaç kişi katkıda bulunacak, tam anlamıyla anlamak için nereye gitmeliyim, ne kadar derine inip araştırmalıyım gibi soruları soracağımız bir zamana giriyoruz. Başarısız ve sonuçsuz düşünceler veya çabaların hayatımızın doğal bir parçası olabileceğiniz hatırlayalım. Her sorunun cevabıyla gidebileceğimiz yönleri veya kendimize katabileceklerimizi biraz daha buluyor olacağız, ancak bir kerede her şeyi değil elbette. Bugüne özel etkilerden faydalanabileceğimiz farkındalık sorularıyla hepimizi başbaşa bırakıyorum 🙂

Her açıdan doyabilmek için nelere ihtiyacımız var?

Nedir bizi tam olarak yürümek istediğimiz yönü bulmuş hissettiren?

Sevgi ve ışıkla