Günle Gelen 03.05.16

Delik bir ayakkabı ile yolculuk etmek, onu alarak yaptığınız hatayı hiç unutmamak demektir – Çin halk deyişi

Bugün, yalnızca bir soruyu cevaplayarak bile günümüze yön verebileceğimiz bir gün: “… temelinde ne var?” Biraz daha sadeleştirirsek; içimizde neler var? Özümüze bakarsak herşeyin temeli bu. Bugün, bu sebeplerle yine ve  yeniden oturup konuşacağımız enerji akışının icerisindeyiz.

Bugün aradığımız başka kavramlarda var. İçimizin, “güvende olursam herşeyi yapabilirim” düşüncesi ile çalışacağını bize işaret ediyor, enerji akışları. Bu sebeple de, karşılıklı ilişkilerde ve ilişki kurmaya çalıştığımızda aksamalar olabilir. Çevrenizdeki birçok kişiden “…biraz meşgulüm” ifadesini duyabilirsiniz. Kimse size altta yatan fikrin “…çünkü içimde çalışıyorum, kendimle meşgulum” olduğunu söylemeyecektir 🙂  Eğer kibarliktan bunu size söyleyemezlerse, bolca sakarlık bekleyebileceğimiz bir gündeyiz.  Bu yüzden hoşgörü ve temkinliliği elden bırakmamalıyız.

Bugün bir şeylerin ya da herhangi bir konunun, kavramın içine değil, köküne bakacağız. Üzerine kurulduğu  temeli anlamak için çaba göstereceğiz. Böylece, sarsılabilecek ve sarsılmayacak konuları ayırt edebileceğiz! Kızların neler inceleyeceğini düşünmek istemedim birden 🙂 En başından söylemeliyim ki bunu yaparken kimi zaman sabırsız olabiliriz. Konuya yeterince konsantre olacağımız zamanı kendimize tanımamız daha uygun. Çünkü böyle anlarda, kızgınlık, biraz sinirlilik ve kaygı gelebilir. Sakinlik, birazcık gülümseme bizi çok mutlu edecektir.

Bugün üzerinde oturduğunuz sandalyeye bakmak ister misiniz?

Esin Batal

Günle Gelen – 03. Mayıs.16 – Salı

IMG_20160503_100022