Günle Gelen 03.03.17

Bir maske en az iki kişiyi anlatır bizlere; giyeni ve onu giymeyi düşünen diğer kişileri.

Bugün, paylaşımlarımız, enerjimiz ve adımlarımız için kuşkularımızı olumlu yönde kullanmak üzere adımlar atıyor olacağız …

Zihnimiz bizleri sürekli olarak yeni bir konuyla meşgul etmeye devam eder. Bunu yaparken, hepimiz kafa karışıklığını sonuna kadar yaşıyor olabiliriz. Bu kafa karışıklıkları bugünse bizlere farklı yüzlerle geliyor olacak. Çünkü zihin aktif bir enerjiden geçiyoruz. Bahsettiğim enerjinin bize etkileriyse; özellikle önümüzdeki günlerde daha da belirgin hale gelecek olan, kendimizin gelecekteki yerini düşlemek! Diğer taraftan düşleme etkisinin bizde oluşturduğu her detay, bugün biraz kafa karışıklığı getirebiliyor olacak. Bu kafa karışıklıkları, genelde ya çok olumlu ya da çok olumsuz konulara dönüşür. Olumlu olduklarında; aklımızdan geçenlere bulduğumuz cevaplar, değişim ve gerçekleri ya da her konunun özünde olanı görmeyi getirirler. Olumsuz olduğunda ise, aşırı özgüvenle hiçbir kuşku ve sorun yokmuşçasına gösterilen veya gösterdiğimiz davranışların içinde buluruz kendimizi. Bu etkiyle ilgili dikkat etmemiz gereken şeylerden biri de, kendimizi motive etmek olacak. Yanlış ya da doğru, yani olumlu ya da olumsuz motivasyon kaynaklarına sahip olup olmadığımıza bakarak büyük ve olumlu adımlar atabiliyor olacağız. Bu konu derin ve değerli olduğu kadar,üzerine çaba ve de çalışma verilmesi gereken bir konu. Bu tür adımlar atmak isteyen herkesi cesaretlendirmek isterim. Çünkü bu tür konular aynı zamanda yoğun bir destek almayı ve birlikte çalışma yapmayı da içeriyor.

Tam da bizi ve kendimize yön vermemizi anlatan soruları, soruların bize bıraktıklarını bulmaya ne dersiniz?

Günle gelen bir diğer etkiyse, deneme yanılma süreçlerine girerek yepyeni soruları, merakları veya bilinçleri bulmaya başlamak. Her yeni alan, ona alışıncaya kadar çeşitli yargılara, sanrılara, gözlemlere ve öğrendikçe gerçeğe yaklaşmalara maruz kalır. Bunlar da zihnimizin maskeleridir. Her maskemiz tabi ki de sebeplere dayanıyor. Ancak bu sebeplerin altında yatanlara kendimizi şefkat ve dürüstlükle açarsak, olumlu ve ödül dolu olanı çağırıyor olacağız. Bu yeni bilinçleri bulurken, bugün yaşıyor olduğumuz etkilerin yardımıyla, nadir bulunan bir destek bizi bekliyor: Büyüteçle bakar gibi parlak ve net görebilmek. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde karşımıza çıkan deneyimlerde, kendi maskelerimiz dâhil birçok kişinin zihinlerince ortaya konmuş arayışları görüyor olacağız. Bunlarla karşılaştıkça içimizde uyananlara karşı şu tür sorularla kendimize yardımcı olabileceğiz:

  • Aradığım cevapları bulmak için doğru soruları mı soruyorum?
  • Başka nasıl sorular sorabilirim? (Sorabileyim ki daha doğru sebepleri bulayım)
  • Elimdeki düşüncelere, sorulara bakınca tatmin hissi ve işe yarıyor mu sorusuna cevap bulabiliyor muyum?

Gün içinde dikkat edilmesi gereken noktaysa, görmek istediğimizi görmek uğruna her türlü doğru soruyu veya kuşkuyu görmezden gelmek için çabalamak olacak. Böyle bir durum için verdiğimiz her çaba, asıl çevremizdekilerin etkileri ve enerjileri arasında yitip gitmemize yol açabilir. Başkalarının hayal, vizyon ve yönlendirmelerinde takılı kalmamak için kendimize ışık tutmamız gerekiyor. Böyle durumlarda; kendimize bakıp, sakince, bastırdıklarımızın bizden ne kadar hassas parçalar taşıdıklarına bakmamız yararlı olacaktır.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?