Günle Gelen 02.12.16

Minnettarlık, en küçük parçalardan en büyük anlamı çıkarmaktır.

Bugün, küçük ayrıntıların içimizdeki doğru perspektifleri ve bakış açılarını beslediğini görüyor olacağız.

Detayların çok etkin olduğu bir enerji alanının sonuna yaklaşıyoruz. Bu enerji bölgesi kendini olumlu ve geleceğe hazırlayan bir tutumla bize etkiyor bugün. Ayrıntı ve detaylarla dolu olduğumuz bir zaman aralığının bu kısmında, konsantre olup sonunda da doyum ve zevki hissetmeyle hayatımızı yönlendiriyor olacağız. Ayrıca bu yönlendirme, bugün bazı sorularla da geliyor.

Herkesi gözlemlediğimi yerden çıkmaya hazır mıyım?

Hep dikkatimi çeken ayrıntıları ve olayları yaşamaya hazır mıyım?

Bugün, bu soruların cevaplarını belki bütünüyle veremeyebiliriz. Ancak, cevap vermeye çalışırken bile bulduğumuz ayrıntıları kesfetmekten haz duyuyor olacağız. Haz, birlikte doğduğumuz bir şey değildir. Hayat içinde onu buluruz. Ruhumuzun hissetmeyi öğrenmesiyle gelir hayatımıza. Bugün kendimizin böyle hisleri ve de hazzı hissetmeye yeterli olduğumuzu göreceğiz. Bu detay enerjisinin en önemli yanlarından biriyse en küçük parçaları bile görebilmekten veya anlamaktan gelen doyum olacak bizlere. Böylece bu doyumu küçümsemezsek veya az bulup daha da fazlasına ulaşmak her şeyi zorlamazsak hayatımıza olumlu ve mutlu olanı katmış olacağız.

Günle gelen enerjilerin bir diğer etkisi, karşılaştığımız her şeyde, küçük ya da büyük fark etmeksizin, bir parçamızı görüp, kendimizi tanımlamaya yönelmek. Herkes, her şeyde farklı bir potansiyel göreceği için gün içinde hepimiz büyük bir çeşitlilikle olacağız. Hatta bir durumun bambaşka yanlarını anlatanlarımızı bile görebileceğiz. Böylece enerjimize de onu bütünleyen, sanki hediye gibi, yeni tanımlar ve etkiler çekiyor olacağız.

Gün içindeyse iki önemli etki bizleri her yerde takip ediyor olacak. İlki, her farkına vardığımızla eski ve yenilenmesi gerektiğini düşündüğümüz konuları görüp buna minnettarlıkla, “iyi ki görmüşüm” diye yaklaşmamız. İkincisi ise, her an artan bir enerjiyle alışkanlıklarımızı yargılıyor veya onları meydan okurcasına kurcalıyor olmamız.

Günün dikkat edilmesi gereken etkilerinden biri de, bir işi istediğimiz seviyeye getiremezsek ondan elde ettiğimiz mutluluğu ve hazzı görmezden gelmek. Böyle durumlarda birbirimize, elimizdekilerin değerini sıkça hatırlatmamız yeterli olacaktır.

Sevgi ve ışıkla