Günle Gelen 02.06.16

Hayatlarımız, düzensizken değil, düzenliyken asıl bir şeyler yanlış gidiyordur…

Bugün, doğrunun yanında yanlışı, bolluğun yanında tıkanıklığı da kabul etmemizi gerektiren bir enerjiyle başlıyor. Her zaman büyük ödüllerle dolu bir hayat olmaz değil mi? Çünkü değerini bilmek için ister bize olsun, ister çevremizdekilere olsun birilerinde bazı karşıtlıkları görmemiz gerekir. Gerekirden çok asıl bu büyümeyi ve anlamayı getirir, daha uygun bir tanımlama bile olabilir. Neden mi? Bir konuyu birden fazla açıdan görmüş oluruz da ondan. Bu da bize enerjimizin içini, yanını, altını, üstünü gösterir. Böylece derin çalışmalarımız başlamış olur.

Bugünlerde, bir süre için değişimin ters veya biraz pürüzlü yüzeylerini yaşayacağız diyebiliriz. Böyle zamanlarda, bizi değişime girmek için engelleyen ne varsa onları görmeye başlarız. Değişmek, doğal ve güzel olandır. Değişmemek ise, arka planda hem sağlık olsun, hem de enerji dünyamız olsun rahatsızlık yaratıyor. İşte bunun için, bugünlerde bir sorun olduğunda hemen bunu iyiye nasıl dönüştürebilirize odaklanırsak bol güzel sonuçlu bir zaman bizim bekliyor.
Şimdi, elimizdekini, eteğimizdekini döküp, bunlardan olumlu sonuçlar nasıl çıkar diye bakmaya ne dersiniz?

Hayatımız bir enerji. Bu enerjinin her olmak istediği hale göre oldukça farklı biçimlerde titreştiğini biliyoruz ve hissediyoruz. Eğer bu enerjide uzun süreli bir aynılık hissediyorsak buna dikkatlice bakalım. Aslında yaklaştıkça, inişli çıkışlı bir yapısı olduğunu göreceğiz. İşte asıl bunu görmüyorsak dikkatli olalım… Buna bir çare olarak, hayatımızda ya da içimizde yeni ve sıradışı bir konuya ya da yeniliğe yer vermeye ne dersiniz? Bunu bu gün içimize hafif kapandıkça bile olsa yapabileceğiz.

O zaman kendimizi buna biraz hazırlayalım mı?
Şaşırtıcı olana kendimizi açalım mı?
Açarsak, küçük de değil, büyük yenilikleri görebileceğimiz bir gündeyiz.

Herkese ve davranışlarına karşı açık olup, eşitlik ilkesi ile yaklaşıp, önümüze geleni olumlulukla kabul edeceğimiz bir güzel bir gün bizimle olsun:)

Esin Batal
Günle Gelen – 02.Haziran.2016 – Perşembe