Günle Gelen 02.05.17

Günle Gelen: Hayat ve yolculuklar…

Konsantre olduğumuz bu hayatı bugüne ve şu ana getiren yolculukları her zaman hatırlayalım.

Bugün, herkesin birbirine güçlü etkilerde bulunduğu ve ardından da en derin bazı detaylarımız alanlarında adımlar atıyoruz.

Hiç çevremizdeki bazı kişileri daha önceden tanıyor muyuz diye düşündüğümüz oldu mu? Birçoğumuza olmuştur bu. Sebebine gelince, çok fazla sebep olabilir. Ancak bunlardan biri içinden geçtiğimiz enerjinin bugün oluşturduğu bir etkiyle ilgili olacak: Belki o kişiyle değil ancak o kişinin enerjisiyle ve daha önce bıraktığı etkilerle karılaşmışızdır. Bu karşılaşmalar sonucu da önemli izleri ve etkileri seçimlerimizle hayatımıza almışızdır. Güne başlarken, geçmişten gelen bu güçlü etkiyi alıyor olacağız. Karşılaştığımız ve karşılaşacağımız bu kişilerle ilgili bu etki hepimiz için olumlu ve derinden gelenleri çağırıyor olacak. Daha çok öğretmen gibi bir etki de diyebiliriz. Hepimize daha önce neredeydik ve nelere zamanında açıktık ve açık değildik gibi birçok derin etkili soruyu getiriyor. Bugün bu soruların cevaplarını aramayı ertelememek çok değerli olacak. İçimiz için vereceğimiz çabalar değerli hediyeler veriyor olacak.
Bu yaratıcı ve değerli etkilerin yanı sıra, gelecek karamsarlığını görebileceğimiz bir gün geliyor. Farklı yerlerde, farklı kişilerden duyabiliyor olacağız. Böylece ufuklara ve geleceğin getirdiğine bakmak istemeyen veya bu konular için olumlu konuşmaktan çekinen kişileri duyuyor olacağız. Aslında bu kişilerle ilgili de değerli bir nokta olacak: Doğal akışın içinde yanlış yerde olduğunu düşünen bu kişilerin gerçekte neyle ilgilendiklerini veya onlar bu konuları konuşmak veya görmek istemiyorsa o zaman kim görebiliyor onu bulmamız için işaret olacaklar. Gelecek ya da ilgili konularında kaygılı kişiler varsa onlardan bile yakınımızda bu konularla ilgili paylaşımda bulunabileceğimiz başkaları vardır.

Bağlarımızın olduğu kişiler gerektiğinde olumlu düşüncelerden uzaklaşıyorsa, buna nasıl tepkiler veriyoruz?

Bugün enerjik yanı yoğun bir gündeyiz. Günle gelen bir diğer etki de, yargılamak ve kulaklarımızı kapımızı çalmakta olan fırsatlara kapalı tutmak konusunda olacak. Bu eylemlerden uzak durmamız için birçok işaret var aslında, ancak doğal olarak onları seçmek değerli ve olumlu olan. Aklımızdan geçen kaygı veya kuşkulara karşı buna inanmak için bir sebebim var mı diye ikinci hatta kimi zaman üçüncü kez sormamız gerekiyor. Özellikle de, gerçek fırsatları sembolize eden kişilere ve olaylara karşı dikkatli olup, sakin kalıp merkezimize ulaşmamızı engelleyen ne varsa asıl onlara karşı koymamız çok değerli.

Sevgi ve ışıkla