Günle Gelen 02.05.16

Hayatın her döneminde bir çok tema var.
Ancak üç tanesi her zaman var olmak durumda: Araştırmak, dinlenmek ve dünyaya geri vermek…

Günle gelen enerjilere baktığımızda insanların içindekini daha net görebileceğimiz bir gün olduğuna işaret ediyor. Hatta soğuk gibi algıladığımız insanların bile nereye baktığını, konsantre olduğunu anlayabileceğimiz bir gündeyiz. Bu anlama kısmı, sadece bizim çemberimiz dışındaki insanlar için geçerli değil. Çemberin içindeki bizi de kapsıyor 🙂 İçimizdeki, çeşitli yanlarımızı da anlayabileceğimiz bir gündeyiz. peki anlamanın yan etkileri neler? Dalıp gitmeler, bulunduğumuz alandan uzaklaşmalar ve içimizde biriktirdiklerimize dönüp bakmalar…yaşanabilir bugün. Hatta minik bi tüyo… Biraz cesaretle biriktirdiklerimize dönüp bakmanın, ödüllerini bile alabileceğimiz bir gündeyiz. Çünkü uzun süredir olan fırtınalı enerji akışları ile kıyaslandığında, önümüzdeki bir süre bizler için sakin ve güvenli liman niteliğinde. Bu güvenli dönemler içerisinde hareket planı yapmak, bulduğumuz küçük yararlı parçaları puzzle gibi birleştirmek bizler için iyi olabilir.

Bu günün bir diğer ilginç  noktası, ileriye yönelik akışları da etkilemesi. Bu güne kadar öğrendiklerimizin ne kadar çok işe yarayacağını görmemiz için bir süre sonra gruplar, ekipler kuracağız. Onlara açılmamız için sabır göstereceğimiz bir gün. Grup, ekip, sabır kavramları aklınızı karıştırabilir. Tüm bu ifadelerle, en başta belirttiğimiz üç önemli temadan birini yerine getiriyoruz aslında. Düzen içerisindeki alma vermesini uyguluyoruz. Aldıklarımızı dünyaya geri veriyoruz…

Genele baktığımızda hem bu günü hem de önümüzdeki günleri anlatan bir gündeyiz. Olmasını istediklerimizin bizi bütünleyip bir modele, bir mesaj ile birleşmiş kişiye dönüştürdüğünde, nasıl gözükmek istiyoruz? Kısacası… Yakın geleceğe karar verelim mi bugün?

Esin Batal

Günle Gelen – 02 Mayıs 2016 /Pazartesi

20_esin_gunle_gelen_1024_natur_green