Günle Gelen 02.04.17

Günle Gelen:Herkesle olduğu kadar kendimizle de el sıkışmak büyük bir başarıdır.

Bugün, çevremizde ve içimizde olanları değerlendirerek tek bir yönde gitme ısrarımız için adımlar atıyor olacağız.

Olumlu ve olumsuzu aynı anda pek çok yerde yan yana görmekteyiz. Bu birlikteliğin verdiği mesajlar var. Bunların en göze çarpanlarından biri, bilinçli olmak için çana verirsek, özellikle çevremize neler verdiğimizi görebiliyor. Bu gerçekten çok değerli, çünkü kendi kendimize ayna tutmuş desteğini kabul etmeye başladık demektir. Bugün de, gün boyu içimizde dengede kalmayı sezmek ve bunu paylamakla ballıyoruz. Egomuz yani benliğimiz odaklı bir enerjinin içinde paylaşmak üzerine bir etki bulduğumuz da, olumlu ve ödül dolu olan yenilerle yan yana duruyoruzdur. Bu etkinin dikkat edilmesi gereken yanıysa, kendi kendimizi her davranışımız, her düşüncemiz ve her duygumuz için kolayca kandırabilmek olacak. Aynı güçlü etkiyi kendimizi böyle kandırarak almaya başlarsak gün sonuna doğru erken yorulmalar veya yorucu sorularla dolu bir zihinle baş başa kalabiliriz.
Günle gelen bir diğer etkiyse, günün ortası gibi belirip devam edecek olan hırs hisleri. Özellikle kişileri ve olayları kontrol etme isteklerimizi kabartabilecek bir etki bu. Temel sebebine odaklanırsak rahatlatıcı ve huzurlu olana yaklaşıyor olabileceğiz. Herkesi eğitebileceğimiz ya da herkesin bize bir şeyler için bağlı olduğuna inanmakla başlıyor her şey. Daha rahat olacağımızı sandığımız için herkese bir görev vermekle ilk adımları atıyor olabileceğiz. Böyle bir davranış gösterdiğimizi fark ettiğimiz ilk anda, kendimize dönüp, asıl yapmaktan kaçındığımız bir şeyler var mı sorusunun cevabına bakmakla başlayabiliriz. Bu sorunun cevabı herkesten beklediklerimizle örtülüyor olacak. Hırslarımız bizi kendimizden uzak tutmak için en etkili yöntemlerimizden biridir.

Çevremize aynaladığımız sorularımız neler?
Cevaplarımızı başkalarına yansıtırken neler kaçırıyor olabiliriz?

Günün ilerleyen saatlerinde yaşıyor olabileceğimiz bir diğer etki de, bu saate kadar yaşadığımız etkilerden sıyrılıp, herkese ulaşabilen girişimlerin başlangıcını düşlemek olacak. Yani son birkaç günün yolculuğunda olumlu ve ödül dolu olanı artıran bir yolculuk durağı bu etki de diyebiliriz. Bu etkiye açılmanın en olumlu yollarından biri, yalnızca bize ait bir şeyle düşünmeye başlamamız olacak. Her ne olursa olsun, bize ait olması çok önemli olacak. En saf olandan uzun süredir işlediğimiz ve emek verdiğimiz bir konu başlığına kadar her şey buna uygun olacak. Kendi üretimimiz olanla herkese temas eden ve değişen seviyelerde iş bölümlerini getirebilecek olan başlangıçlar bize yakın olacak. Başlangıcı paylaşmak, büyük ve olumlu adımlar getiriyor olacak. Aynı zamanda, son günlerde olanları da sindirmek için alan açmış olabileceğiz. Sakin gibi duran ancak içten içe bize de bir ger dönüş sağlaması için son zamanlarda olanları sindirmek için de başlangıca, kendimize temas etmeye de ihtiyacımız olacak.

Sevgi ve ışıkla