Günle Gelen 02.03.17

Her sorunun cevabı, soranın içinde yatmaktadır.

Bugün, kendimize başta olmak üzere herkese ve her şeye, doğru soruları sormak konusunda adımlar atıyor olacağız …

Tarihin en eski eğitim yöntemi soru-cevaptır. Çeşitli öneme sahip sorular sorulur ve ona uygun cevaplar bulunmaya çalışılır. Enerjimizin içindeyse birçok cevap zaten kendinden mevcut. Onları bulmaya açık olmak bile önemli ve değerli birçok adım için yeterlidir. Ancak iyi bir sorunun varlığını es geçemeyiz. Bize bakılacak birçok ufuk ve de yer gösterir böyle sorular. Bugünle başlayarak kuşku temalı bir enerjiden geçmeye başlıyoruz. Kuşku demek, sorular sormak demektir. Buna açılan birçok etkiyi, yaklaşık altı gün boyunca hayatlarımızda görüyor olacağız. Kuşku duymanın olumlu yanı her şeyden hem ders çıkarmak hem de nasıl tekrar ettiklerini bulmaktır.

Bugün soru sormak üzerine bir etkiyle karşı karşıyayız. Bize sorulanlardan başlıyor olacağız … En basitinden, en hayati önemdeki sorulara kadar, büyük bir yelpazeye bakmaya başlıyoruz. İlk adımlarımızsa öncelikle gün boyu bizi bir yere götürmeyen soruları, merak konularını veya arayışları temizlemek. Ne kadar genel olursa sorular, bugün için o kadar çok temizlenecekler. Günün etkisinin en güçlü olduğu yerlerse net ve detayları görebileceğimiz sorular, meraklar ve kuşkular olacaktır. Elbetteki bu farkındalık için benimde size bir sorum olacak 🙂

İçimizi rahat ettiren detayları ne kadar sıklıkla arayıp bulmaya çalışıyoruz?

Soru sormak, insan için önemli bir sanat gibidir. Ne kadar iyi sorular sorabilirsek, o kadar önemli ve değerli sorular da bizlere gelecektir. Soruların bizlere gelmesi demek; zihnimizi ve enerjimizi, hayatta olumlu ve de yüksek yerlere gelmek için kullanabileceğiz demektir. O yüzden bugün attığımız adımların hepsi açık ya da gizliden aslında kariyer, finans ve ebeveynlerimiz konusunda bize değerli patikaları açıyor olacak.

Günle gelen bir etki de, hayatlarımızda önemli olanı bulmak için sıralama veya öncelikleme yapmamız için bol destekli bir gün olacağıdır. Kısacası bugün, bilinçli ve kontrol sahibi olmak için olumlu kuşkular gütmek, hepimize olumlu ve ödül dolu olanı getiriyor olacak.

Günün dikkat edilmesi gereken noktalarından biri de, hep aynı sorulara takılmak. Çeşitlilik ve ışığı başka alanlara çevirmeye odaklanmamız gerekiyor. Çünkü günle gelen bu etkinin bir de yan etkisi var: Bu sorulara takılanların çevremizi sarması ve böylece, kısır döngü olaylarını sürekli olarak tekrar yaşar konuma gelebilmemiz!

Akşam saatlerindeyse, çevremizle paylaşabileceğimiz sorular ve cevaplarla, hepimizi ileri götürebilecek düşünceleri ve tabiki de kuşkuları paylaşabiliyor olabileceğiz. Bu etki çok ilginç bir özelliğe de sahip; kırılgan ve bir kere de değerlenmesi gereken bir etki. Yani ağzımızdan kaçırır gibi bir kere de çıkar ve sonra bir anda yeniden toparlamakta zorlanabiliriz. O yüzden günün ilerleyen saatlerinde daha dikkatli dinleme ve odaklanmanın yararını görebiliriz.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?