Günle Gelen 01.10.16

En değerli motivasyon: Haydi o zaman!

Bugün, her şey için en uygun ve bize en yararlı biçimde düşünüp, buna göre hareket etmeyi yaşıyor olacağız…

Yenilenme enerjilerinin son gününde, bize çok değerli bir hediye verecek olan bir etkiyi yaşayacağız bugün. Yeni ayla beraber günle gelen enerjimiz de özel bir anlam taşıyor olacak. Böyle günlere Hinduizm’in kurucusu Buda’ya ithafen Buda olma günü de deniyor. Anlamıysa içimizde boşa hareket etme hallerini bırakıp, kendimize en uygun –bizim için kusursuz olan- hali yaşamak. Ayrıca geleceği ve geçmişi aynı anda görebilme yeteneği içimizde doğuyor olacak. Hepimiz kendi ölçeğimizde çıkardığımız dersler ve yaşamak istediklerimizin arasında, bize uygun olan noktaları görebileceğiz. Gün boyu ise bize uyan, geleceğimizde yer etmesini istediğimiz değerleri seçmeye başlıyor olacağız.

Hayatımızı yönlendirirken bizlere nelerin katkıda bulunmasını istiyoruz?

Bugün, uzaklara bakma etkileri ile dolu olacağız. İstediğimizi kendimize çekmek için doğru bir başlangıç günündeyiz. Kısaca bugüne bir başlangıçlar günü de diyebiliriz. Yenilenen birisi olarak, bu yeni ben ile neler yapabilirim gibi soruları cevaplayabilirsek olumlu, mutlu ve ödül dolu bir geleceğe adım atıyor olacağız.

Böyle bir geleceğe nasıl mı adım atabiliriz? Cevabı sandığımızdan çok daha kolay olabilir. Beden enerjimizin içinde yin-yang’a benzeyen, bir düşünen bir de harekete geçmeye çalışan bir ikilik vardır. Bir zıtlık değil, eş zamanda var olmaktır bu. Birlikte var olmaktan kaynaklanır, aynı bizler gibi hep farklı ama aynı anda var oluruz. Bu düşünen ve harekete geçmeye çalışan ikiliği dikkatli dinlersek, böyle bir gelecek bizlere açılıyor olacak bugün .

Dikkatli olmamız gereken bir nokta; kendimiz için en uygun olduğunu hissettiğimiz şeyleri, herkese uygun zannetmek olacaktır. Bizler kendimizi yaşıyoruz. Başkasının da kendini yaşamasına izin verebilirsek, olumlu karmayı da davet edebiliyor olacağız.

Bugün dikkatli olmak da ayrı bir önem kazanıyor. Çünkü günün getirdiği değerli iç enerjiler, önümüze çıkan şeyleri hemen önemsememizi engelleyebilir. Birbirimize ve çoğul enerjiye tam da burada ihtiyaç olacak. Bugün Çevremize , birbirimizi gözeterek de destek oluyor olacağız .

“Başkalarının farkında mıyım?” temel sorusunu sormak için ödül dolu bir gün.

 Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • Günle Gelen 01.Ekim.2016 _ Cumartesi
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için:

Aşağıdaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz ?